Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Csak ilyen idegesítő, darázssa...

Csak ilyen idegesítő, darázssapka szúnyogfej formájú biciklis sisak létezik?

Figyelt kérdés

Borítékolom, hogy le lesz érvelve, hogy nincs igazam, sőt meg leszek dorgálva a véleményem miatt, de enem kifejezetten zavar és idegesítően idétlennek hat a szokásos "biciklis bukósisak".

Nem létezik valami normálisabb fazon? Ami mondjuk jobban is védi a fej oldalát és az arcot és jobban is néz ki? Ha nem is pont mint a motorosoké, de hasonló. Hogy ne ilyen sáskafej formájú lenne, hanem legalább gömbölyű.



2019. jún. 14. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
31%

Aki ilyen sisakot hord nagyon ki szoktam rohogni.

Rohadt viccesek

2019. jún. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Akkor nem vagyok egyedül :D


Értem én, hogy fontos a biztonság. De valahogy nem ilyen vállalhatatlan imádkozósáska-fejet formáló szarral képzelném.

2019. jún. 14. 15:18
 3/9 Alex Fly ***** válasza:
75%
Ha zavar, nem kell használnod. Tekerhetsz akár mélytengeri búvársisakban is, ha az jobban tetszik. Mindenesetre az általad kritizált sisakokat a kerékpározás igényeinek megfelelően alakították ki, nem véletlenül.olyan a formája, amilyen... A védelem, aerodinamika, szellőzés, kényelem, stb. bizonyára fontosabb szempontb mint hogy megfelel-e Gipsz Jakab ízlésének...
2019. jún. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezeket a sisakokat a célnak megfelelően alakították ki, nem esztétikai szempontok az elsődlegesek. Viszont ezek inkább országúti sisakok, ahol a tarkóvédelem útban lenne a hátrahajtott fej miatt. Az MTB sisakok közt nézz körül, vannak egész mutatós darabok, és jobb védelmet nyújtanak. Vannak ún. fullface sisakok is, amik az állat is védik. Motocross sisakhoz hasonlóan néznek ki, viszont ezek hétköznapi felhasználásra rohadt melegek és kényelmetlenek, downhill versenyre valók inkább. A FOX kijött most egy kettő közti átmenettel, ez elég jól véd, bár ebben az időben már ebben sem tekernék szívesen:

[link]

2019. jún. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 tothp ***** válasza:

Van egy rossz hírem: Igen, csak ilyen van.

Van egy másik rossz hírem: Nem, senkit nem fogsz rávenni, hogy levegye, ha már hordja, tehát idegesíteni fog.

De van egy nagyon jó hírem: ha veszel magadnak egyet és a fejedre teszed, megvédi a koponyádat és ha csak tükörbe nem nézel, látni se fogod, tehát nem fog idegesíteni. :-)

2019. jún. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Van mén alienfej formáju országúti időfutam sisak is.


A dirtes sisak az pedig gyakorlatilag egy gömb. Az arcnàl és a nyaknàl kivágva.

2019. jún. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Idegesítően idétlenül néz ki? Hát akkor ne hordd!

A formája a célnak megfelelően van kialakítva. Buktam már nagyot kerékpárral, a fejem a földhöz csapódott és minimális agyrázkódáson kívül semmi bajom nem lett. Szóval szerintem megérte viselnem. Még akkor is, ha néhány gyp-s szerint nevetséges és ciki kerékpáros sisakot hordani. Aki szeretné és ebben leli örömét, nyugodtan kiröhöghet, cseppet sem zavar.

Javasolnám neked is a viselését. Talán ne nézz tükörbe, ha már felvetted.

2019. jún. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Wadmalac ***** válasza:

Javaslom a fullface DH sisak vásárlását. Csak utána ne sírj, hogy nehéz, meleg stb.



Sáska helyett alien fej sisak jó lenne?

[link]

2019. jún. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Gyönyörű :D :D :D


Amúgy közben nézelődtem és vannak azért olyan kobakok, amik tényleg védik a tarkót, halántékot stb, tehát nem csak ilyen díszek a fejtető peremén.

2019. jún. 18. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!