Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Tudnátok valami "vékony"...

Tudnátok valami "vékony" mountain bike gumit ajánlani, ami terepen is még képes kapaszkodni?

Figyelt kérdés
Jelenleg 2.25-ös eléggé durván bütykös gumik vannak az Enduro-mon, de tegnap rájöttem, hogy aszfalton sajnos ezzel elég nehéz haladni. Valami kicsit vékonyabb, mondjuk 2.2-es gumira gondoltam, aminek a mintázata olyan, hogy kicsi legyen aszfalton a gördülési ellenállása, de azért mondjuk kavicsos úton, vagy kicsit sárosabb körülmények között is megállja a helyét.

2019. jún. 20. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt ugye átgondoltad, hogy a kettő között 1,3 mm a különbség? Én egyébként a tél előtt kezdtem egy pár Continental Traffic gumival járni, elég jól bírják a kopást, távolról sem olyan puhák, mint a Maxxis gumik (azok viszont aszfalton kanyarban komolyan teljesítenek :))
2019. jún. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, tudtam hogy ennyi a különbség, 2 biciklim van, az egyiken ugye 2.25, a másikon 2.2, de mégis elég nagy a különbség :D
2019. jún. 20. 22:33
 3/6 anonim ***** válasza:

ez az adat a szélességre vonatkozik,az uttal ugyan akkora lesz a kapcsolta.

a lényegi különbség adódhat:nyomás,gumikeverék,minta kopottságból.

ha ezek azonosak(ami nem valószínű) akkor a különbség már csak a bringákban lehet.


besza-behu de a hajtókar hossz 5-5mm eltérése súlyos 4-5km/h-ban mérhető. Ez tapasztalat.

2019. jún. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 szlory ***** válasza:

Ez komoly? Raklapos csomagterű sportkocsit nem szeretnél keresni? :D


A kérdésed értelmetlen, mert nincs benne elegendő információ. "Terepen képes kapaszkodni". He? Milyen terep? Mihez képest? Stb. És a gordiuszi csomót egy sem vágja át: VAGY aszfaltgumid van, VAGY terepgumid. Az öszvérekkel hol egyik, hol másik oldalon fogsz elvérezni. És ember legyen a talpán, aki mer neked erre egy ilyen fórumon javasolni konkrét típust. Borítékolt bukta.


Jobban jársz, ha egy terepbringára találsz egy jó terepgumit és annál maradsz. A benne lévő légnyomással játszhatsz, hogy csökkentsd a gördülési ellenállást. Ha pedig nem jársz rendes terepre, csak ösvényeken kavarogsz, akkor pedig "trail" gumik között nézz szét, abból egy könnyebb, oldalra bütyközött profilúval a fenti légnyomásos trükkel eleget kéne nyerned.

2019. jún. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nem raklapos, de szerintem megfelel:vauxhall maloo.
2019. jún. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 szlory ***** válasza:
Köszi az előző hsz-t, megyek venni kettőt! LOL DAY :D
2019. jún. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!