Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Rosszul beállított bicikli...

Rosszul beállított bicikli okozhat hátfájást?

Figyelt kérdés

Régi, "classic városi" biciklim (emelt, ökörszarv kormány, széles nyereg) után vettem egy "hibrid" biciklit (csak az ülés magasság állítható). A váz nekem való méret, beállítottam a nagykönyv szerint, szuperül megy a bicikli, amikor tekerem minden OK, viszont újabban azt vettem észre, gyakran fáj a hátam alsó része biciklizés után.

Okozhatja ezt a bicikli? Rajta ülve kényelmesnek érzem. Lehet, hogy csak át kell szokni a más pozícióba? Ezen sokkal inkább előredőlök az alacsonyabb kormány miatt.



2019. jún. 30. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:
nem
2019. jún. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"beállítottam a nagykönyv szerint"

Én már rájöttem, hogy ezek marhaságok, egyedül a saját kényelem számít, azt viszont nyilvánvalóan nem lehet szabványosítani. Elárulom, hogy most mivel küzdök: van két bringa, az egyikkel jó érzéssel tudok menni órákat, a másikkal a kocsmáig is kényelmetlen elmenni. Az állítgatás, stucnicserélgetés során eljutottam odáig, hogy 2 cm-en belül vannak a méretek és távolságok a két bringán az ülés/hajtómű/kormány viszonylatokban, de az egyik még mindig kényelmetlenebb. Na, ennyit a nagykönyv szerinti beállításokról.


"Ezen sokkal inkább előredőlök az alacsonyabb kormány miatt."

Ha az ülés magassága alatt van a kormány, az szopás, ez az én álláspontom (másnak lehet jó). A kormány emelése az adott bringa megoldásaitó lfügg.

2019. jún. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A könyvszerinti beállitás azaz átlagra vonatkozik. Aminek igazából senki sem felelmeg.


Hosszú órák és sok-sok km mire megfelelően összeáll a bringa. Vagy egy nagyon profi szervíz aki belövi pont a te méretedre.

2019. jún. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:

Ha a hátad felső része fájna, ülés-kormány távolság problémára gondolnék, de így inkább rossz ülésszögre tippelnék.


Vagy semmi köze a pózhoz, de ezen a lovon más, erősebb áttételben tekersz, mint az előzőn és ezért, a keményebb taposás miatt túldolgoznak a hátad alsó oldalsó (csípő feletti ) izmai. Esetlegesen a túl széles pedáltávolság, "terpeszben tekerés" is csinálhatja. De még egy túl széles nyereg is.

2019. júl. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!