Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Az ausztrál foci sokkal...

Az ausztrál foci sokkal kevésbé népszerűbb mint az amerikai football, vagy a rugby? Ha igen miért? Illetve Ti melyiket tartjátok a legösszetettebbnek legkomplexebbnek, legnehezebbnek? Miért?

Figyelt kérdés

És melyik a kedvencetek?


Előre is köszi!


2019. aug. 17. 19:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem egész egyszerűen az ausztrál gyökerei miatt nem tudott annyira elterjedni. Az USA-ban a football (az egyik) nemzeti sport, és ott csak van 300 millió ember meg kb a világon az USA az az ország amelynek a termékei minden tekintetben globálisan elterjednek. A rögbi is azért Nagy-Britanniából kb egész Európában el tudott terjedni.


Én személy szerint egyik sportágat sem követem. Az ausztrálfociból 3-4 meccset láttam, azokat érdekesebbnek találtam. Rögbiből igazából a hetes rögbi amit néha néztem, az elég pörgős volt számomra. Amerikai focit talán soha nem néztem, valószínűleg az a legkomplexebb a három közül.

2019. aug. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az is hozzájárul a népszerűtlenségéhez, hogy sokkal nagyobb (na meg ovális) a játéktér, mint az amerikai futballban, labdarúgásban, rögbiben, gael fociban, amik között csak méternyi különbségek vannak. Na meg Ausztrália elég távol is esik mindentől, talán ezért alakulhatott ki és lehetett népszerű ez a játék.
2019. aug. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!