Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Szabadrúgás félpályáról. Foci...

Szabadrúgás félpályáról. Foci szabály. Valaki eltudja magyarázni?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=RUK1NSxcYvU


most tanulgatom a focit és a lest pl már értem,asszem.


ennél a videónál,pontosan 03:17-nél király Gábor rúg szabadrúgást saját félpályán belül.

A lessel már tisztában vagyok. És ebből következőleg nem értem a védők mozgását, hiszen ha kijjebb állnának, akkor a támadóknak is kénytelen lenne kintebbről kezdeni a támadást.

Szóval a kérdés:


Miért a 16os előtt állnak a védők ebben a helyzetben,amikor 40 méterre is állhatnának akár?



2019. aug. 25. 00:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld el, hogy mindkét csapat felsorakozik a felezővonalon, és a labda elrúgásának pillanatában mindenki startol a kapu felé. Nagyon könnyen fölénybe kerülnének a támadók!
2019. aug. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

értem.

de miért? én inkább a futást választanám.


ezek szerint futni nehezebb, mint területbe védekezni?

2019. aug. 25. 11:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, ha egyszerre fut mindkét csapat a labda felé akkor mondjuk 50% hogy a támadók érnek oda hamarabb. De akkor a csatár a kapusra futhatna rá egy az egyben ami nagy ziccer. Így nagyon nagy esélye lenne hogy gólt kapnak egy egyszerű szabadrúgás után. Még ha területet védenek akkor lesz 7-8 védő a labda és a kapu között, akin a támadóknak valahogy át kell jutni.
2019. aug. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!