Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Ha egy játékos kezéről pattan...

Ha egy játékos kezéről pattan a labda a saját kapujába, akkor büntetőt kell ítélni, vagy gólt?

Figyelt kérdés

2019. szept. 15. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Gólt kell ítélni ilyenkor.


Ha teljesen véletlenül pattant a kezére vagy nem volt nagyon természetellenes helyzetben a karja, akkor lehet hogy nem is szabálytalan a mozdulat. De ha szándékosan csinálja a védő, a bíró akkor is ítélhet előnyszabályt, és akkor ugyanúgy érvényes a gól.

2019. szept. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És olyat tehet a bíró, hogy szándékos kezezésért kiállítja a játékost, de gólt is ítél, mert áthaladt a gólvonalon a labda.
2019. szept. 17. 23:45
 3/8 A kérdező kommentje:
Bocs, kérdőjel van a végén.
2019. szept. 17. 23:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Elvileg megteheti szerintem, előnyszabály után is simán szoktak sárgát adni, nem hiszem hogy ez az eset más lenne. Bár szerintem gyakorlatban ilyenkor inkább csak sárgát kapna, ahogy büntetőnél is ritkán adnak pirosat, hogy ne büntessék halmozottan a vétkes csapatot.
2019. szept. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kriszpo ***** válasza:
Azt az adott helyzetben a játékvezető dönti el, a szabályok betartásával és az ő meglátása szerint.
2019. szept. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha a labda a "saját kapujába" kerül, az nem öngól? A kérdező nem az ellenfél kapujáról beszél.
2019. szept. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
a kezezésekre új szabályok vannak érvényben!
2019. szept. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ebben az esetben a gólt érvényesnek nyílványítják és ha szándékos kezezés akkor a vétkes játékos sárgalapot kap. Azonban ha a vétkes játékos szándékosan kézzel ér a labdához, és az esetből nem lesz gól( pl. Ha a golvonalról üti ki) akkor azonnali piroslappal büntetendő.
2019. szept. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!