Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért szar a magyar foci?

Miért szar a magyar foci?

Figyelt kérdés
Nem gyakran nézek focit, de hát nem is kell, hogy tudjam nem vagyunk túl jók. Szerintetek mi lehet annak az oka, hogy nem tudunk jól teljesíteni? Tehetségtelenek a játékosaink? Nem edzenek elég keményen? A politika megrontja? Utolsó mondjuk szerintem nem lehet, az Aranycsapatot se rontotta meg a politika, na aztán ott jóval durvább és rosszabb volt ez a helyzet, mint ma. Szerintetek mi lehet az oka, hogy ilyen szar az egész?

2019. okt. 27. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Elavult edzésmódszerek.

Beszélik, hogy az a baj, hogy nem futnak eleget a magyarok. Futnak azok, de például a dinamikus mozgásuk kritikán aluli, ahogyan a reakcióidejük is. Na meg futnak, de a nagy részük képtelen átlátni magát a játékot, és csak rohangál, mint a pók a falon.


Magas fizetés a semmit nem érő produkcióért.

Nem szorul különösebb magyarázatra. Amikor azt látják, hogy teljesen felesleges hajtani, mert így is, úgy is jönnek a százezrek, milliók minden hónap elején, akkor minek erőltetnék meg magukat? No meg a kapott képzésük is elégtelen, lásd feljebb.


Amúgy meg rothadt az egész rendszer. Tényleg le kéne nullázni, és az alapoktól újraépíteni az egészet.


Hirtelen ezek jutottak eszembe.

2019. okt. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Sok összetevője van. Először is itthon a foci a gazdagok kiváltsága. Egy tehetséges de szegény fiatal soha nem fog lehetőséget kapni egy akadémiánál, így kvázi semmilyen komolyabb képzettséget nem fog soha kapni, profi csapatok nem fogják szerződtetni és inkább elmegy a gyárba robotolni mert valamiből meg kell élni.


A másik része, hogy az akadémiákon is színvonaltalan a képzés. Az előbbi okok miatt a hozott anyag sem túl ütős, de sokat ők sem tudnak hozzá rakni.


És akkor még ott a beteges kifordult értékrend. A mai fiatalok akik fociznak nem azért fociznak mert ezt a sportot imádják, hanem mert ezt látják a menőséghez meg a gazdagsághoz vezető legkönnyebb útnak, mert mindegyik azt hiszi magáról hogy ő a következő Céronáldó, és ezért edzeni sem kell csak a fodrászt meg a szolist minél sűrűbben látogatni és majd leszerződteti a Real Madrid.

2019. okt. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Egyetértek teljes mértékig az első két hozzászólóval. Rossz edzésmódszerek, gyenge alapanyag, túlfizetettség és cserébe semmi teljesítménykényszer, rossz mentalitás, illetve itt is van sok aki tehetségtelen de valakinek a valakije ezért betolják egy tehetségesebb helyére.

A politika viszont igenis vastagon benne van, amíg nincs eredmény és ennek ellenére folyamatosan tömik a focistákat pénzzel, támogatják közpénzen a klubokat meg súlyos tízmilliárdokért húznak fel teljesen felesleges stadionokat amikre se igény se keret nincs, addig igenis felelős a politika is, méghozzá vastagon. Érdekes a horvátoknál nincs állami támogatás, mégis pár év alatt összeraktak egy világszínvonalú csapatot, akik vb-döntőt játszottak. Lenne mit tanulnunk tőlük.

2019. okt. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De ők nem szégyellik magukat? Én sportolóként, bár nem lettem profi, nyílván, mindig is az volt bennem, hogy muszáj a maximumot kihozni magamból, mert különben értelmetlen és pénzkidobás. Bár ja, nekik nemhogy nem kerül pénzbe, de még kapják is. Meg nekik semmit nem jelent az, hogy dicsőséget hozzanak a hazájuknak, de ha ez nem is, ne az legyen, hogy minden körülöttünk lévő ország ebbe a sportba is a szánkba vizel? Egyébként miből áll az edzésük? Külföldi edzőket vesznek fel, azok se értenek hozzá? Én nem hiszem el, hogy nem lehet összeszedni valakit aki helyre tudná ezeket rakni. Vagy ha a Messi jönne ide nekik megmondani mit csináljanak 3 évig mondjuk, hogy ne kétballábasak legyenek, akkor se lenne semmi se? Ennyire nem érdekli őket? Hogy tudnak tükörbe nézni? Elképesztő számomra. Nem tudtam amúgy, hogy a foci a gazdagok sportja. Ilyen drága ezeken az akadémiákon edzeni, hogy a szegény de tehetséges játékos nem tudja megengedni magának? De egyébként ez annyi más sportra is igaz Magyarországon. Pl ott a tenisz amit nézek gyerekkorom óta. Egyszerűen 0 a magyar tenisz. Miközben, Szerbiában, a háború közepén, ki tudták nevelni a világ egyik legjobb játékosát, Djokovicot. És minden körülöttünk lévő ország termelt legalább 2 3 profi top 100as játékost, nőiben és férfiban is. Már a vizilabda se az igazi, amióta a háromszoros olimpiai bajnok csapat visszavonult. Ezekbe is, egyszerűen nem tudom felfogni, hogy miért nem lehet újratermelni ezt a teljesítményt. És baromi frusztráló az egész. De legfőképpen a foci. Az egészet úgy ahogy van országos szinten bojkottálni kéne. Se a meccsekre kimenni, se a tvben nézni, semmi. Minden nézettséget és kattintást le kéne nullázni, hogy ne tudják lopni abból is a pénzt. Két évig senki nem menne meccsre, és senki nem kapcsolna focira tvben, szerintem megváltoznának a dolgok
2019. okt. 27. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!