Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hogyan tudnék fejlődni?

Hogyan tudnék fejlődni?

Figyelt kérdés

Szeptemberben elkezdtem kosárlabdázni, elég későn 16 évesen.


Bár nagyon későn kezdtem, nem volt ismeretlen a sport számomra, mert barátokkal/osztálytársakkal már sokat játszottam, valamint eléggé nagy NBA rajongónak tartom magam.


Egyéni képességek terén annyira nincsenek nagy problémáim, a dobások egész tűrhetően mennek, a kondim lehetne jobb, de az is elfogadható.


Viszont a csapat játék nagyon nem megy, úgy értem egyszerűen nem tudom hogy mikor mit kéne csinálnom, hova kéne mennem stb… (Ugyanez a probléma a védekezéssel és a támadással is.) Általában van egy periódus amikor úgymond "elkapom a fonalat" és akkor sorozatban sikerül dobni mondjuk 10-12 pontot, ami tudom hogy nem egy nagy szám, de ezen a perióduson kívül úgy érzem nem tudok érvényesülni a pályán, és tök idegennek érzem magam a csapatban.


Tudnátok tippeket adni azzal kapcsolatban hogyan lehetnék jobb?



2019. nov. 30. 16:37
 1/4 anonim válasza:
szia én is kosárlabdázok hobbi szinten szerintem a gyakorlás teszi a mestert de szeeintem az is jót tesz ha ismerösökel gyakorolsz nekem is voltak ilyen problémáim de a gyakorlás segit ne add fel és nagyon jo leszel benne
2019. dec. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát próbálok gyakorolni, de félek hogy ez nekem sose fog menni #sad. De azért nem adom fel
2019. dec. 3. 19:11
 3/4 anonim válasza:

A dobás tanulható, a profiknak se megy be minden. Ha komolyan gondolod akkor naponta kell gyakorolni a dobást, órákon át szerintem. Mindenféle szögből, helyzetből. Ha jól tudsz dobni, az már fél siker. Én nem kosaraztam, de biztos volt hozzá érzékem kamaszként, mert ösztönösen jól dobtam, fél pályáról, csont nélkül is ment.

A másik amit mondanék, az a trükkök és cselek. Ha seggre tudod ültetni az embered, az megint nyert ügy.

Ehhez kell sebesség is.

A kondidon futással meg más állóképességi edzésekkel lehet szerintem segíteni.

A csapatjátékod pedig idővel javulni fog, ahogyan egyre nagyobb a rutinod.

2020. febr. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Konkrétan a legjobb lenne, ha ezeket az edződdel megbeszélnéd egyébként.
2020. febr. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!