Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Rafael Nadalról írok fogalmazá...

Rafael Nadalról írok fogalmazást, és egy kicsit elakadtam. Leírnátok a legfontosabb eredményeit?

Figyelt kérdés
Az olyan alap dolgokat, mint hogy hány éves, mikor született, hogy néz ki és hol él azt leírtam, de az eredményeiről nem tudok sok mindent írni. Tudnátok néhányat, a legfontosabbakat leírni? Wikipedian annyi mindent soroltak fel, hogy nem tudom melyikeket kéne írnom :D

2020. jan. 6. 23:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Mert nem jó az alap technikád, ahogy hozzákezdesz.


Cikket akarsz irni Nadalról. Oké (én amúgy Wawrinkáról irnék inkább, ő valahogy sokkal szimpibb srác :D)


De Nadalról irsz, oké.

Akkor fogod a google-t, meg a wikipédiát, és elolvasol róla néhány cikket itt is, ott is.

A legfontosabb dolgokat valószinűleg több cikk is emliteni fogja, mig a kevésbé jelentőseket csak egyik másik.


Erre oda is figyelhetsz tudatosan is, de nem muszáj, mert az agy olyan, hogy azt az információt jobbn megjegyzi, amit többször hall, "ismétlés a tudás anyja", tehát az agyad eleve ki fogja szelektálni ezen az elven a fontos infókat.


Aztán fogod a papirt meg tollat, és megirod a fogalmazást, azt, ami benned megmaradt a halomnyi infóból, vagy azért, mert sokszor ismétlődött, vagy azért, mert neked, személyesen valamiért tetszett.

A megjegyzett dolgoknak ez a két kupaca fogja biztositni, hogy a fogalmazásod egyszerre legyen személyes hangvételű, rád jellemző, és egyszerre legyen tényszerűen is profi munka.


Amikor olyan infóba botlasz az irás során, amiben bizonytalan vagy, azt pedig akkor újra visszakeresed a forrásokban (forrás: amiket olvastál)


igy érdemes csinálni.

2020. jan. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsod, de főleg azért kértem itt segítséget mert sok fogalmazást kell írnom és megtanulnom, nem csak róla és nem nagyon lenne időm ezeket kikeresni és nem igazán értek a teniszhez
2020. jan. 7. 20:50
 3/4 anonim ***** válasza:

redményei egyesben

Eredmények 951–195 (83.0 %)

Tornagyőzelmek 79

Világranglistán* No. 1 (2008. augusztus 18.)

Grand Slam-eredmények egyesben

Australian Open Gy (2009)

Roland Garros Gy (2005, 2006, 2007, 2008, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2017, 2018, 2019)

Wimbledon Gy (2008, 2010)

US Open Gy (2010, 2013, 2017. 2019)

2020. jan. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ❤
2020. jan. 8. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!