Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért van a spanyol bajnokságb...

Miért van a spanyol bajnokságban annyira kevés gól?

Figyelt kérdés
Majdnem minden meccs 0-0 vagy 1-0, csak az kivétel ha a Barcelona játszik valakivel (aki nem a Real Madrid, mert az is 0-0 szokott lenni). A német vagy francia ligában bőven gólerősebb meccsek vannak, elvileg a spanyol foci a világ élvonala, akkor miért ilyen tinglitangli meccsek vannak ahol gól sincs?

2020. jan. 17. 15:53
 1/6 anonim válasza:
Hajrá üzbegisztán!
2020. jan. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Na az ilyen kérdéseket nem igazán értem...


A spanyol bajnokság legutóbbi fordulójában a 10 meccsből 7 meccsen 1-nél több gól született.


Továbbá csináltam egy kis statisztikát is neked a 3 említett bajnokságról:


Spanyol: 20 forduló, 200 lejátszott meccs, 691 lőtt gól. Ez meccsenként 3,46 gólt jelent átlagosan.


Német: 18 forduló, 162 lejátszott meccs, 526 lőtt gól. Ez meccsenként 3,25 gólt jelent átlagosan.


Francia: 20 forduló, 200 lejátszott meccs, 503 lőtt gól. Ez meccsenként 2,52 gólt jelent átlagosan.


A kérdésed tehát okafogyott, mivel bőven a spanyol bajnokság a leggólerősebb a három említett közül.


Az adatok forrása: eredmenyek.com

2020. jan. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Limpi43 válasza:

Plusz

Olasz : nem teljes 21 forduló 2.86-os átlag.

Angol : nem teljes 24 forduló 1.39-es átlag.


Ha jól számoltam...

2020. jan. 28. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valamit elszámoltatok, 2,54 a La Liga-ban a gólátlag eddig. Ez kevés, a franciában 2,5, olasz-angolt: 2,86-2,78, német a legjobb ilyen szempontból 3,25. De ettől függetlenül nem a német bajnokság a legjobb színvonalban, bár idén az a legszórakoztatóbb az olasz mellett, és ott van igazán kiélezett, többszereplős verseny a bajnoki címért. Liverpool, PSG már elvitte gyakorlatilag a másik 2-ben, spanyolban van egy kétszereplős versenyfutás.
2020. jan. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4: Na, akkor számoljunk együtt! Itt van a tabella: [link]


19 forduló ment le eddig a német bajnokságban. Egy fordulóban 9 mérkőzést játszanak, úgyhogy ez 19*9=171 mérkőzés. A lőtt gólokat megkapjuk, ha a "G" jelzésű oszlopban összeadjuk mindenhol a kettőspont előtti számokat (csak az előttieket!). Így 556-ot kapunk. 556/171=3,25. Egy fordulóval ezelőtt is ennyi volt, te is ennyit kaptál, szóval ezt valószínűleg jól számoltuk mindketten.


Nézzük a spanyolt: [link]


21 forduló ment le eddig, itt egy fordulóban 10 meccset játszanak, ez tehát 210 meccs. Ha összeadjuk a számokat, akkor 533-at kapok. Tehát tényleg elszámoltam :D pardon :D Tehát ott az átlag 2,54, ez valóban kevesebb a németnél. A kérdező kijelentése viszont még így is túlzó ("majdnem minden meccs 0-0 vagy 1-0)

2020. jan. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Semmi gond :D Amúgy nincs egyenes arányú összefüggés a bajnokság színvonala és a gólszám közt, mint már mondtam, de most úgy érzem a spanyol bajnokság tényleg nagyon elgyengült. Kevés fiatalabb nagy sztár van ott, van egy jó erős 6-7 csapat, akik üldözik a Real-Barca-t, meg köztük megy a verseny a bajnoki címért, de ennyi. Olasz, német, angol bajnokság viszont sokat erősödött az utóbbi évekbe, angol már meg is előzte szerintem a spanyolt, és a másik kettő is közel van hozzá, ahhoz képest, hogy pár éve simán a spanyol volt a legjobb hosszú időn keresztül. Az olaszoknál most nagyon jól néz ki, hogy tényleg van verseny a bajnoki címért, és erre még beszáll ebbe a Lazio is, sőt az Atalanta is egyre jobb, pedig eddig is bámulatosak voltak. A németeknél szintén van 4 erős csapat és ott is annak örülök, hogy olyan csapatoktól is jön egy jó teljesítmény, akiktől nem várnánk (pl. Mönchengladbach főleg).


Top 4 erősségét nézve szerintem mind a 3 másik bajnokság előzi a spanyolt. De majd meglátjuk az Atalanta-Valencián, ha simán továbbjutnak az olaszok, akkor igazam lesz :D. A spanyolba az néz ki jól, hogy a 3. helytől a 9.-ig elég jó sűrű a mezőny, az olaszba viszont az 6. helytől kezdődően lefele eléggé érdektelen.

2020. febr. 3. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!