Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Testnevelés tantárgyból focis...

Testnevelés tantárgyból focis kérdésekre kellene válaszolnom, de én nem nagyon vagyok benne otthon, tudom, a google a barátom, de pár kérdésre nem találtam egyértelmű választ. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

1.Hogy hívják a kispad előtti szaggatott vonallal elhatárolt területet (ott helyezkednek el az edzők)?

2.Milyen játékvezetői tisztségeket ismersz?

3. Hogy nevezik azt, amikor a labdát kézzel hozzák játékba (3 ilyen eset is van)?

4.Sorolj fel 3 világméretű nemzetközi torna típust!

5.Ha egy játékos szabadrúgás végez el, de olyan sikertelenül teszi, hogy a saját kapujába rúgja azt más játékos érintése nélkül! Mi következik ezután?



2020. ápr. 7. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Edzői területnek hívják

2. Játékvezető, partjelző, vonalbíró, tartalék játékvezetö,videobíró asszisztens

3. Bedobás, kapus kidobás, játékvezetői labda

4. Fifa világbajnokság, Uefa európa bajnokság, Copa amerika

5. Azt az öngólt nem adják meg,újra kell rúgni a szabadrúgást

2020. ápr. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első választ az alábbiakkal egészíteném/javítanám ki:


1. Hivatalosan inkább technikai zóna a neve.

2. A partjelző a régies elnevezés, ma már sokkal inkább az asszisztens szót használjuk.

3. A kapuskidobás szerintem nem számít játékba hozatalnak, hiszen ott nincs játékmegszakítás, végig játékban van a labda. Bár a kérdés írója valószínűleg mégis erre gondolhatott harmadikként, mert más lehetséges válasz most nekem se jut eszembe.

4. Az Európa-bajnokság és a Copa América nem világszintű, hanem kontinensszintű torna. Világszintű esemény a világbajnokság mellett például még az egyes utánpótlás-világbajnokságok, a konföderációs kupa, a klubvilágbajnokság, az olimpiai labdarúgótorna stb.

5. Az öngólt valóban nem adják meg, de a helyes válasz az, hogy szöglet következik utána az ellenfél javára. (Hasonlóan ahhoz, mint amikor kirúgásból vagy bedobásból juttatja valaki közvetlenül a saját kapujába a labdát.)

2020. ápr. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az asszisztens nem csak a partjelző lehet ezért irtam igy,A copa america és az eb ugyanugy világméretű nemzetközi torna mert a világ összes pontján követik csak úgy mint a bajnokok ligája hiába csak európában van vagy a copa esetében dél amerikában, világméretű attól függetlenül(az uefa maga világméretű illetve a concacaf is), az 5-ösben igazad van
2020. ápr. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves 1-es/3-as!


1. Technikai zóna a hivatalos neve, a szabálykönyv és a kommentátorok is így hívják!


2.A partjelző nem hivatalos elnevezés, a 2-esnek igaza van, valóban asszisztens. Tehát asszisztenst, negyedik, ötödik, illetve hatodik játékvezetőt különböztetünk meg (az ötödik és a hatodik játékvezetők az alapvonali játékvezetők). Tehát az csak partjelző lehet.


3.A kapus kidobásnál nem kerül játékba a labda, hiszen nincs is játékon kívül.


4.Az EB és a Copa America nem világméretű torna. Attól, hogy valaminek aktuálisan van egy nézettsége más kontinensekről is, nem lesz világméretű. Világméretű torna a VB, az utánpótlás VB-k, az olimpia és a klub vb, hiszen itt a VILÁG bármely kontinenséről érkező csapatok összecsaphatnak.

2020. okt. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!