Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mia vélemenyétek, arról az...

Mia vélemenyétek, arról az ötletről, hogy néhány szomszédos országgal érdemes lenne csinálni egy közös labdarúgóbajnokságot?

Figyelt kérdés

Sajnos nemzetközi viszonylatban a kis közép-európai klubok nagyot zuhantak 70-es, 80-as évekhez képest, már nem versenyképesek nemzetközi szinten (valamikor a Videoton is csinált egy nagy nemzetközi kupamenetelést, de erre már nincsen sajnos reális esély).

Szerintem érdekes lenne egy bajnokság, amiben lennének csapatok, a egykori Csehszlovákia, Jugoszlávia, Magyarország, esetleg Albánia és Bulgária területéről. Talán inkább csak a szomszédos országokból, ahová jó közúthálózat vezet. Például szerintem mindig lennének nézők, ha olyan csapatok játszanának egymással, mint a Slovan, a Czerena Zvezda, Partizan Beograd, Dinamo Zagreb, Hajduk Split, Sarajevo, Novy Sad, Ferencváros, Ujpest, Videoton, Sparta Praha, Ostrava stb

Szervezési szempontból nem lenne egyszerű megcsinálni, de a színvonal jobb lenne és még a szurkolók is el tudnának jutni idegenbeli meccsekkre.

Egyébként van szándék a holland és belga közös bajnokság létrehozására is...



2020. jún. 27. 23:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Kivitelezhetetlen egy ilyen bajnokság. Szerinted milyen balhék, ne adja Isten vérontás lenne egy Sarajevo-Partizan, Zvezda-Dinamo Zagreb, Slovan-Ferencváros...stb meccsen? Ezekhez képest az itthon kiemelt kockázatú meccsnek tartott Fradi-Újpest csak egy babazsúr lenne. És még a románokról szót se ejtettünk...A bajnokság színvonala ha csak sport szempontból nézzük lehet jobb lenne, utazási szempontból még csak-csak megoldható, de felejtős. Nem lehetne az országok közti ellentétek miatt normálisa megszervezni, és ugye nem 1 meccsről van szó, hanem egy teljes szezonról fordulónként 6-8 meccsel, képtelenség, még zárt kapuval se. Nem véletlenül nem sorsolják össze fociban a horvát és szerb csapatokat egymás ellen a nemzetközi meccseken.
2020. jún. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Igen, elfelejtettem írni, hogy fokozott rendőri készültség is lenne a huligánok miatt, de mondjuk ha a délszlávok közül csak egy országot vennénk és hozzás a cseheket, meg a szlovákokat, akkor működhetne...

Romániát pedig direkt nem írtam, ők azért nagyobb ország valamivel...


Világi Oszkár beszélt ilyesmiről nem olyan rég, üzleti szempontból is jobban megérné..

Persze az UEFA nem támogatja az ilyesmit....

2020. jún. 28. 00:09
 3/16 anonim ***** válasza:
Jégkorong esetén nagyon jól működik a dolog.
2020. jún. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha délszláv országok egymást gyűlölő csapatai, szurkolói egymás ellen játszanának egy közös bajnokságban, ott nincs az a fokozott rendőri készültség ami után ne válna háborús övezetté a város ahol épp a meccs van :D Persze lehet finomítani az ötleteden, hogy csak egy délszláv ország, de akkor sem gondolnám hogy jó. Se a magyar-horvát kapcsolat nem jó ehhez, se a magyar-szerb, se a magyar-szlovák. Meg mondjuk egy szerbnek, vagy horvátnak miért érné meg bajnoki meccset játszani egy cseh csapat ellen több országot átutazva? Bulgáriáról vagy Albániáról meg ne is beszéljünk.

És nem hiszem, hogy csak az UEFA lenne aki nem támogatná. Az érintett csapatok se, és nekünk magyaroknak se lenne feltétlen jó. Miért érné meg a Fradinak ilyen bajnokságban indulni amikor valószínű, hogy bajnoki címről még álmodni se lehetne, és még a dobogó is necces? Még az EL csoportkör is nehezebben elérhető így. Videoton is így 2. a hazai bajnokságban, de legalább tudnak indulni az EL. selejtezőkön. Miért lenne jó nekik az ha egy ilyen erősebb mesterséges bajnokságban kéne indulni és csak 6-8. helyen lennének ezzel nem elérve az EL. helyezést? Nekünk magyaroknak nagyon nem érné meg, kizártnak tartom, hogy üzleti szempontból többet profitálna bármelyik magyar csapat is ebből mint egy EL. csoportkörből ahova azért a jelenlegi rendszerrel oda lehet jutni. És ugyanez elmondható a szlovák csapatokról is. Meg gondolom se a Praha, se a Zvezda nem örülne ha szintén ezen okok miatt Bl. helyett csak EL-ben tudna indulni ami nem biztos hogy üzleti szempontból bármelyiküknek is megérné.

Jégkorongot meg semmilyen formában nem lehet a focihoz hasonlítani, igaz nem vagyok benne annyira jártas, de tudtommal ott se így van kialakítva a mesterséges bajnokság mint ahogy a kérdező itt felvázolta. De javítsatok ki ha tévedek

2020. jún. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Ha délszláv országok egymást gyűlölő csapatai, szurkolói egymás ellen játszanának egy közös bajnokságban, ott nincs az a fokozott rendőri készültség ami után ne válna háborús övezetté a város ahol épp a meccs van :D


Ezért írtam az első hozzászólásomban, hogy csak 1 országot vennének be a délszláv országok közül. A Slovan-Fradit meg lehetne kezelni, ha nem utasítják a rendőröket, hogy verjék szét a szurkolókat.

2020. jún. 28. 14:16
 6/16 A kérdező kommentje:
Bocsánat, én sem olvastam végig a te hozzászólásodat még...:)
2020. jún. 28. 14:17
 7/16 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom, hogy megmaradnának a nemzeti bajnokságok, ezen a közös bajnokságon pedig nem múlna Bl vagy EL-indulási hely, A nemzeti topcsapatok pedig bő kerettekkel játszanának és mindkét bajnokságban jelen lennének.

Létezett már egy alacsonyabb presztizsű liga évtizedekkel ezelőtt:


[link]

2020. jún. 28. 14:27
 8/16 anonim ***** válasza:

Szlovákiával és Ausztriával simán megoldható lenne egy ilyen és szerintem kéne is

Ha a bajnoksagot nem akkor legalább a kupát mert ennek a Magyar kupa sorozatnak a jelenlegi formában semmi értelme

2020. jún. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%

Hát ha megmaradnának a nemzeti bajnokságok, az érintett csapatok mindkét bajnokságban jelen lennének, úgy hogy az új bajnokságon nem múlik se BL se El, annak semmi értelme. Ha csak 12 csapattal számolunk bajnoki rendszerben az is 22 meccs/csapat szezononként. Az már több csapatnál 4 sorozat (hazai bajnokság, hazai kupa, nemzetközi El vagy BL meccsek + ugye ez). 4 sorozat nem fér bele egy nemzetközi meccseket játszó csapat programjába. Ha meg még tétje sincs senki se venné komolyan, így teljesen felesleges és értelmetlen. Szerinted lenne bárki is aki indulni szeretne rajta?

2021-től úgyis jön az egész Európát érintő Európa-konferencialiga a 3. számú kupasorozat a BL, EL mögé. Én még ezt is feleslegesnek tartom első körben, de majd meglátjuk, hátha kiforrja magát.

Esetleg egy olyasmit lehetne létrehozni az ötletedből, hogy európai régiónként egy mini kupasorozat néhány csapattal, amivel kvalifikálhatja magát egy csapat az EL-be. De szerintem kellően túlbonyolítaná a már sokszor amúgy sem egyszerű selejtezőrendszert, ami még komplikáltabb lesz ha elkezdik a 3. sorozatot is.

2020. jún. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ez jó lenne de inkább úgy,hogy a hazai kupa helyett lenne egy régió kupa és azoknak a győztesei automatikusan kapnak egy EL vagy BL főtábla helyet
2020. jún. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!