Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Sokat fog számítani a teniszbe...

Sokat fog számítani a teniszben a magasságom?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok, a kőkemény 173-174cm-emmel.

Elszeretnék kezdeni teniszezni komolyabban.

Ez a magasság, pontosabban alacsonyság mennyiben fog hátráltatni a sportban? Mennyi esély van arra hogy különböző versenyeken épp ezért nem indulhatok, netán felsem vesznek a "csapatba"?

Előre köszönöm a válaszokat!



2020. szept. 25. 11:36
1 2 3
 1/22 anonim válasza:

Nem számít a testmagasság...

Az adogatások és szerva ívét kell megtanulnod. Kicsi gyerekek is időnként kezdenek olyan erővel (normál háló!!!) és pontossággal hogy csak lesek. :)

2020. szept. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Oh értem köszönöm, ez bíztató! :)
2020. szept. 25. 13:17
 3/22 anonim válasza:

Ha "alacsonyabb" vagy,akkor a fogadó fél az adogató udvar hozzá közelebbi "T" vonalhoz várja pl a kezdést. Ezt kell "túlszárnyalnod" mindjuk oldalvonalhoz számított ütéssel. A következő kettőt középre...stb

:D

2020. szept. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Oh te úgy látom már egész jártas vagy a témában, köszönöm szépen a te válaszod és a tanácsot is! :D
2020. szept. 25. 13:33
 5/22 anonim válasza:

Köszönöm...DE! :)

Mivel most fogod kezdeni,még nem fog az oktató taktikát javasolni.Rengeteg idő kell (ha tehetséges vagy akkor nyilván nem) a mozgás megtanulására. Hónapokig csak "unalmas" mozgás "berögzítő" gyakorlatok lesznek.

Remélhetőleg elkezdik a taktikai elméletet is tanítani neked.

2020. szept. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Ez nem tántorít el, sőt!

Évek óta érdekel a tenisz mint sport, de eddig még csak addig jutottam hogy heti szinten nézem a mérkőzéseket, "megtanultam" a szabályokat valamilyen szinten és az udvaron szerválok a falnak :D

Köszönöm szépen a segítséget! :)

2020. szept. 25. 13:47
 7/22 anonim válasza:

Jó a hozzáállásod. :)

A szabályok ismerete után most jön a szabályok "használata".

Ne veszítsd el a kedvedet egy hónap múlva!

Sok sikert!

2020. szept. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Teniszező voltam, rendszeresen jártam versenyekre évekig. Én 8 évesen kezdtem el, és nagyjából 15 helyig jutottam ranglistán. Ez olyan 16 éves koromban volt. Szerintem felejtsd el, hogy versenyzel. Találj edzőpartnereket akikkel komolyabban tudsz edzeni és meccsezzetek is ha komolyabban akarod csinálni. Egyrészt egy elképesztő sznob társaság jár versenyekre, tehát a közeg rossz, másrészt olyan körülmények vannak (gyökér utca, ETC), hogy az életkedved is elmegy, hogy reggel nyolcra odamész, és F12-F18ig, egy 6 pályás teniszklubban, minden korosztályban indítanak versenyt, és mondjuk reggel 9 helyett, játszol délután háromkor, mert olyan csúszás van

Ráadásul végig ott kell lenned, mert ha nem vagy ott és késel 10 percet, leléptetnek és hacsak nincs ott valakid, aki szól, akkor ők nem fognak felhívni, hogy hol vagy. Ráadásul egy olyan szövetségnél hagyod a pénzed, akik a 10 milliárd forint állami támogatást úgy ahogy van, lenyúlták. Emiatt is bojkottálni kell. Ha szeretnéd, mesélek még rémtörténeteket

2020. szept. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:

Most aztán kaptál "hideget-meleget" kedves kérdező.

:(

2020. szept. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Edzőkkel pedig vigyázz, mert Magyarországon a 90%uk egy kókler aki akkor is azt mondja, hogy lehetsz Wimbledon győztes, ha nem tudod az ütőt melyik végén fogd meg. Találj egy tisztességes klubot valahol Budán, és csoportos edzéseken találj olyanokat akik veled azonos szintűek, vagy jobbak, hogy külön lebeszélve el tudjatok menni sparringolni. Vagy találj 3 hasonló szintű játékost és párosozzatok. Amatőröknek az még szórakoztatóbb.
2020. szept. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!