Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Kézilabdába profi kapusok vannak?

Kézilabdába profi kapusok vannak?

Figyelt kérdés

Sokszor láttam már kézilabda meccseket tv-ben és mikor a kapura rálövik mindig bemegy a labda.

A kapus azon kívül, hogy széttárja a kezét és felemeli az egyik lábát semmit nem csinál. Soksor úgy tűnik mintha nem is figyelné hova fogja dobni az illető csak széttárja magát és várja hátha neki dobja.

Nem tudom elképzelni, hogy válasszák ki a kapusokat a profi csapatokban.

Vagy ez olyan, hogy itt van ez a valaki aki nem tud játszani de mégis régóta velünk van akkor rakjuk be a kapuba ott úgyse kell csinálnia semmit.

Nagy a kapu, pici a labda, erőből rávágják akárhova. Ha véletlen kivédi a kapus az csak véletlen van. Persze a profibbak biztos picivel kevesebb golt kapnak de akkor se számít annyit, hogy nagyon jó a reflexe és a figyelő képessége mert közelről rávágják azt nem nagyon lehet kivédeni a kézibe..


Nincs bajom a játékkal csak ez mindig felmerül bennem kérdésként mikor meglátom. Viszik a labdát rávágják gól. Most a másik csapat viszi rávágja gól. Az nyer aki többször rádobja kb.

Rosszul látom?



2020. dec. 3. 14:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
vannak
2020. dec. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagyon rosszul látod.


https://www.youtube.com/watch?v=PyZCSmEMqLw

2020. dec. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Vannak szép megmozdulások az igaz.

De itt is volt olyan hogy teljesen jobb ra néz miközben a bal alkarjáról pattan le.

Többnyire meg ráugranak a labdára azt lesz ami lesz.

2020. dec. 3. 16:37
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mutasd meg, hogy hogy kell!


A kézilabdában a 40%-os kapusteljesítmény már baromi jónak számít, nyilván okkal.

2020. dec. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy minden más játékosból, kapusból is több "fajta" létezik. Vannak, akik nagyon sok időt rászánnak a videózásra, hogy tisztában legyenek a lövők palettájával, mások sokkal ösztönösebbek és az apró momentumokra figyelnek. Egy rutinos kapus már van akinek az előkészítéséből látja, hogy hová lövi majd a labdát. A profi csapatban játszók ziccereket védenek, váratlanra is jó reflexszel reagálnak.

Külsősként tényleg úgy tűnhet, hogy a kapusok csak random szétdobják magukat, de valójában nagyon sok mindennek megvan a miértje. Pl. védekezésben megvan, hogy melyik lövősáv a sáncé, melyik a kapusé; szélsők beugrásakor is tudatosan helyezkednek, hogy épp a hosszú vagy a rövid oldalt takarják be.

Sokszor van, hogy a kapusok teljesítményének differenciája dönti el meccset. Ha jön egy olyan, aki tudatosan lehúzza a rolót, akkor mehet oda bárki lőni (nekem erre a kedvenc példám Sterbik Árpi, hihetetlen hogy az az ember milyen teljesítményt tudott hozni, ha olyan kedve volt).

És akkor van még pszichés oldala is a dolgoknak, pl. hetesnél a kapus és a lövő külön kis csatát vívnak (szemkontakt felvétele vagy pont annak a kerülése, a labda elkérése).

Persze van olyan helyzet, amikor a kapus tehetetlen, megvannak azok a helyek, ahová nem tud visszanyúlni/odaérni és ezzel a többi játékos is pontosan tisztában van. De a legmagasabb szinten játszóknál ez ritkább, tőlük valamennyire elvártak a bravúrok, amikor még a lehetetlennek tűnőt is kivédik.

2020. dec. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Nem tudom megmutatni.

Nagy a kapu és kicsi a labda.

Közelről erőből rávágják nehéz kivédeni.

Ha valami nagyobb kapus kesztyűt felvennének hogy többet kitudjanak védeni szerintem több értelme lenne ott állni.

2020. dec. 3. 16:52
 7/24 A kérdező kommentje:
Értelek 5-ös :D
2020. dec. 3. 16:54
 8/24 anonim ***** válasza:

Nincs igazad kérdező. A fociban is szokták mondani, hogy védhetetlen volt a lövés, meg 11-est védeni nem lehet csak rosszul rúgni. Mégis egy győztes büntetőpárbaj után a kapust ünneplik, nem véletlenül.

Másrészt a kézilabdában átlövéseknél (ideális esetben) van a sáncoló oldal amit a felugró védő takar, a másik oldalt pedig védi a kapus. (kicsit olyan mint fociban a szabadrúgásoknál a sorfal.) Hiába megy jó irányba a kapus, attól még ki kell védenie a labdát.

A szélről dobott labdáknál is nagyon nagy szerep hárul rájuk, ha jó szögben indítja a védést vagy a jó végtagjait emeli kivédheti a lövést, nem a véletlenen múlik. (Amatőr kapus fel sem tudná emelni a lábát a nyakáig..)

Másrészt a fociban a teljes ziccereknél nagyon hasonlóan "tanult pózt" vesz fel a kapus, spárgázik és próbál minnél nagyobb felületet takarni a testével, mégsem mondjuk, hogy véletlenül védte ki. Kéziben is minél többet takar a kapus annál jobb.

Utolsó sorban: Ha egy csapat dobna 30 gólt és a kapus ennek csak 15%-át akadályozza meg már 5 gól előnyt adott a sajátcsapatának amivel szoros eredménynél eldöntheti a meccset.

Nézz meg egy kéziben elmaradott ország kapusát (szoktak lenni vb-n) ők néha tényleg a máshova be nem fért "dagi amatőrök" majd hasonlítsd össze egy világklasszis kapussal, hatalmas a különbség.

2020. dec. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

A fociban annyi, hogy többnyire gurul a labda és messzebbről lövik rá, tehát esélyesebb kivédeni. Itt az egész kapu a cél mert bárhova dobhatják mindig: fel le középre stb.

Megnézem az ametőröket is akkor :3

Amúgy persze nincs igazam csak ezt gondoltam már megkérdem van e más is igy vele

2020. dec. 3. 17:55
 10/24 anonim ***** válasza:

Ez nagyjából ugyanolyan sommás megállapítás, mint az egykori NFL-játékos, az irányító Jay Cutleré: "a kapuba mindig egy öreg fószert raknak, aki csak találgat, hogy hova jön a labda".

Teljesen más, mint a foci. Én a fociban (teljesen amatőr szinten) nem vagyok teljesen tehetségtelen kapus, de amikor kipróbáltam a kézilabdát, és beálltam a kapuba, szinte esélytelennek éreztem, hogy védjek is bármit.

A fociban azért ki lehet számítani nagyjából, honnan jön a lövés, de a kéziben sokkal kevésbé, hiszen a lövés előtt a kézzel együtt mozog a labda.

Mellesleg a fociba is emeltek át a kapusok védési technikát a kéziből: [link]

2020. dec. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!