Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miből tudják a gazdag futballk...

Miből tudják a gazdag futballklubok fedezni a futballisták mesébe illő fizetéseit? Ha jól tudom, állami támogatásban nem részesülnek, akkor honnan van ennyi pénzük? A szponzoroktól?

Figyelt kérdés
2021. márc. 7. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:

párissentdzsörmen és fél angol első liga:Sejkek kezében van-olajmágnások és Gigaiparosok...

Madejszki Úr angol2 most;))

2021. márc. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szponzorok, eladott jegyek, merchandize (mezek, klublogós vicik-vacakok értékesítése világszerte), közvetítési jogok, stb.
2021. márc. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2

Ja, és persze a szervező (UEFA, CONMEBOL stb.) által fizetett pontpénzek és juttatások díjak megnyerése után.


Ez utóbbi miatt is vetődik fel, hogy eredménytelen évek után meg kell válni sztároktól, mert nem duzzadt fel eléggé a kassza.

2021. márc. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A nagyrésze reklámokbol van
2021. márc. 8. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

A bundából. Kb. egy kezemen meg tudom számolni hány olyan meccs van mostanság ami nem bunda. Iszonyatos pénzeket kaszálnak vele.

Nekem egy 500-asom vitte most el a német harmadosztályos meccs, 30 perc alatt volt 3 gól, 34 percnél megtettem hogy 3,5-nél több (azaz mindössze egy kellett volna), érdekes után lefújásnál is 2-1 volt mint 30 percnél. Hihető hogy aki fél óra alatt rúg 3-at, az utána egy óra alatt egyet se tud. Teljesen hihető.

Istenem hány ilyen van, és ez még nem is a legégbekiáltóbb. A Liverpool az utóbbi 5 meccsét mind elvesztette hazai pályán, még noname csapat ellen is kikapott. Az is biztos véletlen, tele világsztárokkal.

Hidd el az átlagember fizeti ki ezeket a pénzeket, aki azt hiszi naivan, hogy majd az erősebb csapat nyer, vagy ahol az első félidőben van 5 gól, akkor a második félidőben is lesz legalább egy, stb stb.

Hidd el egy holywoodi film nincs úgy megkoreografálva mint egy focimeccs. Mikor kínosan kell rá ügyelni hogy 90 perc alatt nehogy véletlenül valaki gólt rúgjon mert a gólszám is bundázva van... :D

2021. márc. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5

Higgyem el, higgyem el... ambíciózus sportolók pedig ehhez a nevüket adják, igaz? Betömik pénzzel a szájukat, ők meg parancsszóra azt csinálják, amit az edző követel (pl. hogy kikapjanak, és leégessék magukat, felégessék a hidakat a saját pályafutásuk, későbbi sikereik előtt)?


Attól még, hogy van egy rossz széria vagy meglepetéseredmény, nem kell feltétlenül bundára gyanakodni. A német harmadosztály már bőven lehet necces, de egy angol elsőről ezt nehezen tudom elképzelni. Ott már elsősorban nem a pénzért fociznak a játékosok, hiszen a katari vagy akár a kínai liga is lassan fizet annyit.


A fogadóirodáknak baromira nincs szükségük a bundákra ahhoz, hogy nyereségesek legyenek. Van magától is annyi meglepetéseredmény, hogy ne lehessen komoly pénzeket leakasztani a tutikkal. A totó sem működhetne már évtizedek óta, ha mindig elég volna megfogadni az esélyesebb csapatokat, és aztán bunda nélkül meg egyszerre többezer telitalálatos szelvény lenne.

2021. márc. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!