Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hogyan tudnék nagyobb erőt...

Hogyan tudnék nagyobb erőt belefektetni a röpiben lévő ütéseimbe?

Figyelt kérdés

Nagyon régen játszottam, kicsiként szép ütéseim voltak (10 évesen kb) most 20 vagyok, elég gyenge testfelépítésű, de vannak nálam gyengébb lányok akik így is mesterieket ütnek, legyen az az ütés bármilyen (szerva, lecsapás, stb)

Hogyan tanulhatnék meg én is erőseket ütni? A felső szervám szégyenletes. ._.

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat. A kötekedők kérem hagyjanak engem békén.



2021. aug. 2. 23:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok röplabdás, viszont sokáig bokszoltam. Ott a nagy ütés titka a pontos technika, az egész test megfelelő használata (tehát nem az erő az elsődleges tényező!). A röplabdában is szerintem ez lehet a lényeg, ha ütésekről van szó. Szerintem nézegess videókat, hogy egyes helyzetekből hogyan kell szakszerűen ütni a labdát (a youtube-on biztosan vannak oktatóvideók), és először az alapmozgást drillezd be, később pedig gyorsíts rajta. Ha már magabiztosan meg tudod választani a megfelelő szöget/időzítést stb., akkor lesz erős az ütésed.

Utólag is bocsánat, hogy csak így, "a pálya széléről" írtam.

2021. aug. 3. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szia, ha esetleg instán tudnál írni, ott tudok segíteni, videókat is tudok küldeni. Nevem: @pinkevirag
2021. aug. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ha az ütési, vagy szerva technikát jól alkalmazod, akkor az ütés erősebb lesz uganakkora erőbefektetéssel is mint előtte (ezzel csak azt próbálom mondani, hogy helyes technikával is nő az ütés ereje, nem feltétlen az erőn múlik csak). Leütésnél videókból tájékozódva könnyebben sajátítod el a dolgoz, mint látatlanba elolvasva. Ajánlom gyakorlásra a falat, ha nagyobb falfelület áll a rendelkezésedre, akkor tudsz a földre ütni úgy, hogy visszapattan visszajövet a falról. Ebből több dolgot le lehet szűrni utána: egyenes vonalba ütötted-e meg, meg akár az erőt is, vagyis visszajön-e hozzád. Ha van egyéb kérdésed privátba felteheted.
2021. aug. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Erősítés, sok gyakorlàs
2023. máj. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!