Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mi hozhatja vissza a motivációm?

Mi hozhatja vissza a motivációm?

Figyelt kérdés

Kezilabdazok 8 éve kb , most volt egy sérülésem ami miatt kb 8 hónapig nem játszottam.

Most kb pár nap és ujra kezdhetnem az edzéseket. Sérülés wlott nagyon szerettem ezt a sportot, vártam az edzéseket, meccseket. Most serules utan néha elgondolkozom hogy tényleg akarok e meg játszani. Eszembe jut az a meccs feeling akkor mindenképp vissza akarok menni. Valamikor viszont nem. A csapat kb teljesen kicserélodott. Az edzőm vár vissza.

De nem tudom tök fura Most?



2021. okt. 2. 13:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt mondod a fő forrása a bizonytalanságodnak az, hogy kicserélődött a csapat ezidő alatt, szóval valószínűleg az sokat segítene, ha velük összecsiszolódnál, lennének köztük barátaid, emberek akikkel együtt lógtok és jól érzitek magatokat edzéseken kívül is.


Ez segíthet abban, hogy szívesebben menj megint, úgy érezd nem vagy kívülálló, hanem a közösség része, ahogy korábban. Meccseken pedig a szorosabb kapcsolatoknak köszönhetően jobban küzdötök majd egymásért és a hangulat is sokkal jobb lehet.


Menj oda az újakhoz, mutatkozz be, beszélgess velük kicsit. Aki szimpatikus, beszélgess többet, szólítsd meg többször, apránként viccelődj vele. Az edzővel is beszélhetsz hogy kicsit idegennek érzed magad, túl sokat hagytál ki, jók lennének csapatépítő programok, közös kajálások vagy szabadidős programok (kirándulás, akár társas és hasonlók).


Persze ha maga a sport sem érdekel már, akkor valószínűleg érdemes nézni egy olyat, ami jobban vonz, amit szívesen űznél. Az új környezet, új területek sokszor töltenek fel, kérdés a kézivel milyen komoly céljaid lennének.

2021. okt. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Senior Séf ***** válasza:

Életmódváltás. Reggel kelj korában, félórára menj ki a szabadba. Az alacsonyan járó Nap fénye a retina felső rétegét is éri, és dopaminnal ajándékoz meg. A dopamin pedig szükséges a tettrekészséghez, küzdeni tudáshoz, motiváltsághoz.

Ugyanezen okból egyéb több leveles zöldséget. A dopamin jelentős része ugyanis a bélrendszerben képződik.

2021. okt. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindenképp próbáld meg újra. Ha 2-3 hét után sem tetszik akkor gondolkozz el azon, hogy abba hagyod e. De vigyázz és jól gondold át, nehogy megbánd a döntésed. Lehet, h az új csapattagokkal még jobban kijössz mint az előzőekkel. Nem tudhatod előre, de mindenképp adj neki egy esélyt, nehogy megbándd ha nem mész vissza. Elhiszem, h egy sérüls után nehéz, mert én is kézizek. De ne hagyd h elrontsa. Majd belejössz. Elsőre biztosan nem fog menni, de visszarázódsz. Velem is volt ilyen. Sok sikert!
2022. máj. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!