Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A kézilabda miért sokkal...

A kézilabda miért sokkal kevésbé népszerű mint mondjuk a kosár?

Figyelt kérdés
A vízilabdát értem, hogy miért nem népszerű, nem túl látványos a víz miatt…

2021. dec. 2. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Mert rohadt unalmas. A kosar is az, meg tul bonyolultak a szabalyok, hogy mikor meddig lehet labdat fogni, pattogtatni, es szerelni sem lehet kb, a foci sokkal ertelmesebb, de a kezilabda vegleg olyan h vkik egyhelyben allva labdaznak, vagy kezben futkosnak, leszerelhetetlen, majd vki izombol bevagja es vagy bemegy, vagy nem. Semmi izgalom nincs benne.
2021. dec. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát ezekben én nem értek egyet, vagy hogy a labdarúgás izgalmasabb lenne, de elfogadom a véleményedet és megköszönöm a válaszodat!


Viszont Te azt mondod, hogy a kosár IS gagyi…


Most akkor vegyük úgy, hogy elfogadom.

Szerinted van AKKORA különbség pl. nézhetőségben a kosárlabda és a kézilabda mint sport között, amekkora a népszerűségi különbség.

Mert azért a kosár, a legtöbb országban a top3 labdajátékban benne van és például az éves fizetések is ezt mutatják: ebben a szezonban a legjobban fizetett kosárlabda játékos 46 millió dollárt keresett, de még a 15. legjobban fizetett is 35 millió dollár feletti összeget kapott.


A kézilabda ezzel szemben a legtöbb országban nincs benne a top 10 legnépszerűbb labdajátékban, a legjobban kereső játékos meg 1.7 millió dollárt keres / szezon és már a top 10. legjobban kereső is csak “csupán” 280,000 dollárt, ami nyugaton egy átlag gépészmérnök, vagy hasonló értelmiségi fizetésével egyezik…


Szóval amit én nem értek, hogy mire ez a HATALMAS népszerűségbeli különbség.

2021. dec. 4. 09:52
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem Mo-on a kézilabda jóval népszerűbb mint a kosár. Hol élsz te, az USA-ban?
2021. dec. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, MO-n valamivel népszerűbb a kézilabda…


Azt hiszem, hogy egy 9.5 milliós ország nem sokat nyom a latba.

2021. dec. 4. 13:50
 5/8 Suvorov ***** válasza:
91%
szerintem azért népszerűbb a kosár mert sokkal több ott a meglepetés mint a kézibe meg kosárba nincs olyan hogy egy csapat minden évbe 100%osan nyeri a bajnokságot kézibe meg elég sok ilyen van
2021. dec. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is népszerűbb Magyarországon a kézilabda. Komolyabb oka nincs, a legtöbb gyerek olyan sportot választ, amely van a lakóhelye közelében, a kézilabdának, illetve a focinak pedig szimplán nagyobb infrastruktúrája van, mint mondjuk a vízilabdának.

Az első válaszolónak pedig üzenném, ha nem nagyon ért a sportokhoz, akkor kerülje ezt a témakört válaszadás terén.

2021. dec. 27. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4:


Miért ne hol élsz? Mennyiben érint teged a kézilabda kínai vagy amerikai népszerűségi szintje?

2021. dec. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs, hogy miért. Európában nagyrészt a foci ledominált mindent, az USA-ban meg sosem fejlődött ki ennek hagyománya valamiért.


6-os, egyszerűen azért népszerűbb sport a kézilabda a kosárnál, mert "jók" vagyunk benne (legalább klubszinten). Ezek a sportok azon az 5-10 országon kívül, akik áldoznak erre pénzt, a kutyát nem érdeklik. Ugyanez igaz a vízilabdára is pl.

A vízilabdánál azért népszerűbb a kézilabda, mert azért előbbihez meg kell tanulni úszni.


+ igen, a bajnokságok nagy része rohadt unalmas, a fociban is vannak bajnokságok, amiket nagyrészt ugyanaz a csapat nyer meg (Bundesliga, régen Seria A, ma már a PL is ilyen), de az, hogy az elmúlt 3 év alatt összesen 3 db olyan meccs volt a magyar bajnokságban, amit nem az adott év bajnoka nyert meg, egyszerűen nevetségessé teszi az egészet. Ráadásul szerintem sem egy túl látványos sportág.


,,Szerinted van AKKORA különbség pl. nézhetőségben a kosárlabda és a kézilabda mint sport között, amekkora a népszerűségi különbség."


Szerintem ez meg egyszerűen azért van, mert az USA-ban népszerű, és ezért "nagyobb" valamivel a piaca az USA-n kívül is. Ez mindenben így van szerintem, pl egy zene is, elég nehéz elérni hogy felkapják az emberek, de ha felkapják, akkor onnantól pörög tovább organikusan magától.


Lásd a labdarúgást, ami az egész világon népszerű volt rohadt sokáig, de valamiért az USA-ban nem, de mostanában meg valami megtört és már kezdi kiszorítani az NHL-t a piacról.


Ettől függetlenül szerintem nincs akkora népszerűségi különbség Európában a kosárlabda meg a kézilabda között. Nagyrészt mindenhol "rétegsportág".


Szóval Európában egyszerűen a foci leural mindent, az USA-ban meg egyszerűen nem ez fejlődött ki tradicionális sportágnak.


Arra meg őszintén szólva nem tudom mikor volt utoljára példa, hogy egy olyan sport, ami a világon szinte sehol nem a legnépszerűbb, hirtelen olyan szinten előretör, hogy világszinten is tényezővé váljon.

A darts talán az a sport, aminek a legtöbbet nőtt a népszerűsége, de még ez is nagyon-nagyon távol áll a világszintű ismertségtől, Európában népszerű pár helyen és ennyi.

2022. jan. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!