Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A női kosarasok miért ilyen...

A női kosarasok miért ilyen vékonyak?

Figyelt kérdés
Alig van rajtuk izom... Meg lehet nézni a női kajakosokat, vízilabdásokat, akár úszókat, szinte férfiak a kosarasok mellett. Miért van ez? Oda is kéne az izom, a férfiak is ki vannak gyúrva

2022. jún. 22. 22:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert magas növésűek.
2022. jún. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ők vastagcsontozatúak.
2022. jún. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz izmosnak tűnni hosszú végtagokkal
2022. jún. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Más a mozgásforma, nincs szükség akkora izomzatra, illetve a terhelésből adódóan sem nő annyira az izomzat, mint úszás, vagy evezés hatására.


Plusz a hosszú végtagokon elnyúlik az izomzat.

2022. jún. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kosárlabdában sokkal kevesebb kontakt a megengedett. Ha megnézel egy kézilabda- vagy vízilabdameccset, ott a játékosok szinte végig lökdösik, tépik egymást, a centerek pedig szabályosan birkóznak a védőkkel. Kosárlabdában ilyen nincs, ott egy kisebb lökés is már személyi hibát eredményez. Ezért aztán nincs szükség akkora izomtömegre, mint a többi csapatsportban, inkább a mozgékonyságon, gyorsaságon van a hangsúly.


Arról nem beszélve, amit előttem is említettek, hogy bár a kézis és vízilabdás srácok, illetve lányok is bőven átlag feletti magasságúak, a kosarasok viszont még náluk is jobban kiemelkednek, kosarazni tényleg az egészen extrém magas emberek mennek. És ugye minél magasabb valaki, meg minél hosszabb végtagokkal rendelkezik, annál kevésbé látszik rajta az izomzat.

2022. jún. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ezzel én egyáltalán nem értek egyet. A kosárhoz is sok izomzatra van szükség, ami kellőképp megvan a sportolóknak. De ez teljesen máskepp mutatkozik. Egy vízilabdázónak a lába másként izmos, a víz felszínén maradása közben kialakuló folyamatos tempó miatt, mint egy kosarasak, vagy focistának, akik a futáshoz használják a lábukat. És egyébként is, ahova én jártam/járok kosarazni, minden nap edzése előtt erősítettünk (heti 6-szor kétésefél órás edzáseink voltak már u14-ben). húzódzkodunk, hasizmot erősítünk több módón, fekvőzünk, stb. Minden edzés elején 30-50 között, ahogyan épp az edzőnk megszabja. Ugyhogy nem mondhatnám, hogy nem látszik. Meglehet, vannak olyan alkatú emberek, akiken kevésbé, míg másokon jobban feltüník az izom, de attól még lehet az előbbi erősebb. A KÜLSŐ NEM MINDEN. AZ CSAK EGY KÉP, AMI NEM A BELSŐNKET TÜKRÖZI
2022. jún. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6

Igen, a női utánpótlás kosárlabda, az kemény. Én is kosaraztam, és a velünk egykorú lányok többet erősítettek, sokunkat röhögve lefutottak (fiú vagyok). De ettől még nagyon vékonyak, pláne a felnőttek. Az alakjukon nem is látszik, hogy sportolnak

2022. jún. 23. 13:17
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát, mi baromi sokat erősítünk. És igazán testalkat függő, például a leggyorsabbik lány közűlünk olyan vékony, hogy én félnék, hogy elfújja a szél, de mégis, csinálja
2022. jún. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mi, fiúk, alig erősítettünk. A lányok izomzatban is igen közel voltak hozzánk, sőt, voltak nagyon bicepszesek is. De inkább a vádlijuk, és a combjuk volt erős. Most találkoztam egy velem egykorú kosaras lánnyal, nagyobb combja volt, mint nekem, és tiszta izom, de alacsonyabb nálam, és az enyém inkább zsíros.

Aki gyorsan fut, az általában alacsony és vékony, ez nálunk is így volt

2022. jún. 23. 13:31
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát igen. De egyébként nekem pl van egy olyan osztálytásam, aki, hát, modnjuk ki, elég testes, és mégis, többeknél gyorsabban lefut egy adott távot. Ha mondjuk hosszabb terepen nm is annyira kitartó, de röviden meglepően gyorsabb egyeseknél
2022. jún. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!