Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Röplabda edzésterv!?

EAH5770 kérdése:

Röplabda edzésterv!?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Új vagyok itt a közösségben.

A regisztráció után fél óráig nem tudtam kérdezni,így olvasgattam a kérdéseket/válaszokat.

Elég jól megismerkedtem az oldal működésével.

Én kiskorom óta sportolni szoktam,de ez mellett nagy mértékben a mocskos számítógépes játékok előtt ültem.

De végre 17 évesen megjött az eszem és nem kockulok többet. Eddig alapiskolában kezdődött a röplabdai úgymond "pályafutásom"(ami elég erős kifejezés) és csak kicsit foglalkoztak velünk. Ma már középiskolás 2.-os vagyok és itt már járunk versenyekre. Tegnapelőtt a verseny után a tanár megdicsért hogy jó vagyok,de azért éreztem hogy kicsit félősen mondta.

Ilyenkor eldöntöttem hogy abbahagyom a kockulást a gép előtt és elkezdek keményebben röpizni. Hát itt a fő kérdésem,hogy közületek van-e olyan aki komolyabban is röplabdázik-e;az adhatna néhány tanácsot,hogy hogy is tudnám még jobban edzeni magamat.

Köszi szépen hogy elolvastáto kis regényemet,több ilyen nem lesz.

Sziasztok.


2010. szept. 25. 20:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

Végy egy röplabdát és kezd a kosárérintésekkel. Ha 100-at megtudsz csinálni, az már elég jó. Majd kérj meg valakit, hogy segítsen a leütéseket gyakorolni és aztán gyakorold a szervákat.


Bár nem vagyok kiváló röpiző, hanem inkább focista, de valamennyire ehhez is értek.

2010. szept. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Vagyis ujjak közt adogassam fel a fejem fölé... így gondolod?


Hát ebből szerintem gond nélkül menne a 100.

A következő gond már ott van,hogy nincs partnerem.. :(

És még olvasgattam,hogy milyen izmokat mozgat meg a röpi,meghogy milyen izmokra kell kicsit gyúrni a jó röpihez..

Ezt egy másik kérdésnél olvastam.Az ilyen kis tornászásra/edzsére is van valami jó ötleted? :)

Köszi a választ

2010. okt. 1. 17:43
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Nem muszáj röpis partner az edzéshez. Apukád is fel tudja dobni úgy a labdát, hogy aztán le tudd ütni, nem? :)
2010. okt. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Röpiben elég nagyot kell ugrani, mivel a háló a fejed fölött van, ezért sok ugrógyakorlatot kell végezni( gondolok itt az ugrókötélre, páros lábon szökdelésre).
2010. okt. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ahamm...

Köszi szépen az ötleteket.

A tanárom még mondott olyat,hogy aki nagyon jól röpizik,az szinkronban van a labdával,vagyis érzi a labdát!

Azt hogy tudnám megállapítani hogy én is érzem-e a labdát? :|

2010. okt. 2. 18:20
 6/11 anonim ***** válasza:
Annyira nem vok jó:)
2010. okt. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

nekem midnig azt mondogatta az edző hogy a

"jó játékos vonzza a labda"

mert 10 nyitásból 9 felém jött. és én fogadtam szinte mindig nyitást. lehet hülyeséget mondtam de érdemes kipróbálnod ha ennyire foglalkoztat^^

2010. okt. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Az hogy szinkromban vagy a labdával azt jelenti h ,eggyütt élsz a játékkal. Pl.:ha ütsz akk jól eltalálod a ritmust a felugráshoz minnél erősebbet üss.Blokknál úgy ugrasz fel ahogy jön a labda v az ütő játékos ahogy ugrik fel hogy amikor áteszi a labdát a elgmagasabb ponton legyél.

17/f röplabdázom

2010. nov. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

10-16 23:17-es kommentelőnek annyit, hogy ez amatőr nyitónál igaz lehet, de akinek van sütnivalója, az nem nyit a legjobbra. :)


A kérdezőnek: falazz sokat (tudod, feldobod a labdát pattintásból falra ütöd, majd a viszajövő labdát ugyanúgy).

Üss falra úgy mintha nyitás lenne és fogadd is.

De a legfontosabb, hogy járj minél több edzésre. :) Nem véletlenül vannak. :)

2010. nov. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Mielőtt elkezdesz vadul gyakorolni egy mozdulatot (pl. kosárérintés), előbb kérj meg egy hozzáértőt, hogy tanítson meg rá!

Ha nem a megfelelő mozdulatot gyakorlod, lehet, hogy többet ártasz, mert később nehezebb lesz kijavítani a rosszul berögzült mozdulatot. Saját tapasztalat... :)

2011. febr. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!