Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A foci VB-n miért nincs soha...

A foci VB-n miért nincs soha szinkronban egymással a két időmérő az eredményjelzőkön?

Figyelt kérdés
Van ugye az egyik eredményjelző, amit kitesznek a bal felső sarokba, és (majdnem) folyamatosan ott van, meg van a másik, ami 5-10-15 percenként felvillan alul 5-10 másodpercre. Megfigyeltem hogy soha nincsenek szinkronban, sőt sokszor van hogy 4-5 másodperc eltérés is simán van a kettő között. Ez mi miatt lehet? A mai technológia mellett hogy lehet hogy eltérő időmérést mutasson ugyanaz a közvetítés?

2022. nov. 23. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem az az oka, hogy amit te látsz tvben képet az néhány másodperc csúszásban van a real timehoz képest, viszont az idő jelző ami felül megjelenik az nincsen csúszásban.


Hogy értsd: Ha azt látod, hogy 65:25-nél befújnak egy lest akkor valójában ott Katarban már ekkor a szabadrúgást elvégezték.


Na most amikor megjelenik alul az óra néhány másodperc lemaradással az mutatja meg azt az időt amely szinkronban van a tvben adott pillanatban látott cselekménnyel.



De ez csak én szerintem van így.

2022. nov. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A szinte állandó időmérőt a magyar stúdióban teszik a képre, a néha felbukkanót pedig a katari közvetítők teszik rá. A különbséget a kép megérkezése és feldolgozása okozza. Aztán rátesz pluszban a tévészolgáltatód feldolgozása, mire te a katari időt látod, legalább 10 másodperccel több van már a stadion időmérőjén, ha a földfelszíni adást nézed. Ha online, akkor 30-40 másodperccel is.
2022. nov. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként régebbi közvetítéseknél a kommentátor hangja is hamarabb szólt, mint a kép, tisztán emlékszem, hogy felkiált hogy "KAPUFA", közben még el se lőtték a labdát a képen. Azóta ezt valószínűleg megoldották a hang késleltetésével, idén még nem volt ilyen.
2022. nov. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3 Igen, mostmár pont, hogy annyival később mondja.


Pl. Ha gól van akkor is van egy kis hatásszünet és utána jön a felkiáltás, hogy "góól" a kommentátortól.

2022. nov. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!