Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Szerintetek miért tart itt...

Szerintetek miért tart itt manapság már a foci/futball?

Figyelt kérdés
Kb amióta a covid bejött azóta azt tapasztalom hogy egyre kevesebb sok gólos meccs van, a nagy csapatok legtöbbször biztonsági játékot játszanak, lőnek 1-2 gólt és utána csak elfocizgatnak. Az előtt bátran lehetett gólt fogadni vagy több papírformát mert akár 5+-os góllal teli meccsek voltak, manapság meg akár 0-ra is képes lehozni sok esélyesebb csapat. Pl régebben Barca, Real Rayo, Granada szintű csapatoknak akár 7-8-9 gólokat vert most meg nagy ritkán van 1-2 ahol lőnek 4-5 gólt. De mondhatnám a Dortmundot is stb.Részben ezt a mostani Vb-n is tapasztalom. Én személyszerint a több meccsnek, hosszabb szezonoknak meg a videóbíró meg egyéb technológiai újdonságoknak tudom be részben ezt a jelenséget a fociban de várom mások véleményét is erről.

2022. nov. 27. 23:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez a szabályok miatt van, a bajnokságokban lehetnek olyan állások, hogy mindkét csapatnak a döntetlen a jó állás, így egyik se fog igazán focizni, vagy beáll egy olyan eredmény ami mindkét félnek elfogadható, például az egyik csapat már mindenképp továbbjut, a másiknak viszont nyernie kell, akkor az akinek úgyis mindegy nem fog igazán védekezni, mert nekik úgyis mindegy, a másik meg bevarrja az első gólt hamar aztán ugyanúgy megáll a játék. Azt kéne megoldani, hogy minden meccsnek legyen tétje, ne legyen olyan állapot ami mindkét csapatnak elfogadható, így focizni kényszerülnek. Most is jön a VB csoportkör harmadik fordulója és több olyan csapat van akik már mindenképp kiestek (vagy ha matematikailag nem is, de kb lehetetlen a dolog), míg mások biztos továbbjutnak, ha két ilyen csapat találkozik bármely kombinációban, ott nem lesz igazi foci.
2022. nov. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igaz, bár azt se várhatjuk hogy mindig legyen tét, sőt pont a VB-n látni hogy még akkor se akarnak focizni amikor még lenne tét, gondolok itt a Német vagy Argentín blamára, de Hollandia meg Anglia direkt lélektelen játéka a 2. Körben több mint dühitő volt, ilyen gyenge VB-t még nem láttam mint ami eddig lement.
2022. nov. 28. 00:47
 3/19 anonim ***** válasza:
50%

Azért mert Ronaldo, Messi, Mbappé, Neymar, Harry Kane, Allisson, Pope, Vini, Gareth Bale, Jimenez, Henessy, Shaqiri, Wind, Mount, Dier, Lewa, Perisic, Kaylor Navas, Pickford, Was, Virgil van Dijk, Minamino, Ito, Klostermann, Alphonso Davies, Lukaku, Blind, Aboubakar, Ryan, Rice, Aaron Ramsey, Moore, Fred, Hungmin Son, Cavani, Kevin De Bruyne, Pepe, Guerreiro, Ali, Romero már nem a régi.



Amúgy be kellene vezetni, hogy ne a győzelem után kapjanak 3 pontot, illetve döntetlen után 1 pontot hanem amennyi gólt rúgnak annyi pontjuk legyen. Így ha pl. Argentína - Spanyolország meccs eredménye 6-4 lesz akkor az Argentínoknak lesz 6 pontjuk, a spanyoloknak meg 4. Egyből élvezhetőbb lenne.

2022. nov. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Hát én annak nem látnám sok értelmét mert akkor ha pl lenne ott egy Costa Rica akkor az döntene hogy a Spanyolok vagy a Németek lőnek nekik több gólt meg az egy gyengébb ellenfélnek még kisebb esélyt adna a meglepetésre, de ötletnek érdekes.
2022. nov. 28. 01:08
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

#4 Lehetne külön olyan tornát rendezni ami erről szólna.


Mindig van olyan év amikor nincs EB vagy VB... Így van két üres év, ide be lehetne tenni ilyen tornákat ahol már a selejtező is ilyen lenne így ki sem jutnának olyan csapatok mint Costa Rica.


Viszont megmaradna a régi rendszer is akkor a jelenlegi formában és akkor Costa Ricának is van esélye megmutatnia magát.

2022. nov. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
70%

Ugyanez ment 10-20 évvel ezelőtt is, nem tudom miről beszélsz. 94es vb döntő 0:0, 2006os 1:1, 2010 1:0, 2014 1:0. Az egyenes kieséses szakaszban is rengeteg meccs lett 0:0, 1:0 vagy 1:1. Fejből nehezebben megy a felsorolás, de ha jól emlékszem a a 2018as francia belga elődöntő is 1:0 lett, a 2010es spanyol német elődöntő szintén, argentinok is mintha 0:0 utáni tizenegyespárbajban jutottak volna döntőbe

2014ben.

A bajnokságokban sem volt több gól, nem nagyon emlékszem 7-8 gólos győzelmekre a nagyobb csapatok részéről. A spanyol meg az angol bajnokság mindig is inkább a mezőnyjátékról szólt, nem az eszeveszett rohanásból ami sok gólt eredményezhetne. Nézz holland bajnokságot, ott minden meccsen szokott lenni 4-5 gól, mert olyan a játékstílus.

2022. nov. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
5-ös Így is annyi meccset játszanak már egy szezonban hogy erre nem sok esélyt látok. Nemzetek ligájára is sok nagyobb válogatott csak teherként néz pedig azt nem tartom rossz kezdeményezésnek.
2022. nov. 28. 10:52
 8/19 A kérdező kommentje:
6-os Úgy hogy a kérdésem nem pont a VB-ra lett kihegyezve azt csak említettem hogy ott is ezt észre lehet venni. A klub csapatoknál meg akkor nem néztél elég meccset régebben mert ami példákat írtam azok úgy voltak, a tippet köszönöm de én is látom, nem a sok gól hiányzik állandóan hanem az hogy sokszor nem akarnak focizni a csapatok csak a minimumot akarják már a sok meccs miatt ami egy szezonban van.
2022. nov. 28. 10:55
 9/19 A kérdező kommentje:
5-ösnek kiegészítések. Volt ilyen torna igaz kicsit más volt de a konföderációs kupa.Személy szerint mondjuk nem bánom hogy nem rendezték már meg mert sok értelmét nem láttam.
2022. nov. 28. 10:59
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Én emlékszem egyébként, hogy ilyen 5-6 évvel ezelőtt a Boxing day-eken rendszeresen 9-2, 6-3, 7-1-es eredmények születtek a PL-ben. Öröm volt nézni de ma már ott sem nagyon potyognak a gólok.


Egy Crystsl Palace meg Leicester city pedig mekkora rangadó volt te atyaisten, sok gólzáporos meccseket produkáltak de már utóbbi időben alig van 1-2 gól náluk is.

2022. nov. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!