Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Késő 14 évesen elkezdeni...

Késő 14 évesen elkezdeni teniszezni, ugy, hogy versenyző szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 3. 16:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Késő hát.
2011. márc. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.

- ha naponta több órát edzel

- ha nagyon tehetséges vagy

(- előny, ha eddig is sportoltál mást, mert akkor jó az állóképességed és az erőnléted)


Nekem 16 évesen mondták, hogy komolyan kéne foglalkoznom vele (akkor kezdtem), csak sajnos nem nekem mondta, a szüleim meg eltitkolták, mert nem sportolónak szántak. Véletlenül tudtam meg kb. 15 évvel később.

2011. márc. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
remelem sikerülni fog nekem valami. mert elég könnyen tanulom, gyorsan megy !
2011. márc. 3. 17:11
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen esélytelen.


Magyarországon TALÁN be tudnád küzdeni magad a 10-be, HA RENGETEGET edzel és RENGETEG pénzt fektetsz bele.

De nemzetközi szinten ilyen későn már egy szupertehetség sem tudna érvényesülni.


Csak példaképpen mondom, hogy a nemzetközi szinten érvényesülni tudó magyar gyerekek simán a magyar felnőtt 100-ba lehetnének, ha akarnának (ha lenne értelme).


Nem elkeseríteni akarlak, teniszezni elkezdeni MINDIG van értelme, nagyon jó és szórakoztató sport. De hiú ábrándot kergetni nem szabad.


Egy teniszedző

2011. márc. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
ezzel teljesen egyet értek :) igaz. mondjuk nem is ez a legnagyobb álmom . de az biztos hogy nem fogom abbahagyni. leég hogy teniszedző leszek én is. vagy valami . köszönöm szépen a válaszokat !
2011. márc. 3. 23:23
 6/10 anonim ***** válasza:

Kemény edzéssel azt a szintet - ha nem vagy fakezű - minden további nélkül elérheted, hogy jó teniszedző legyél.


Hajrá!

2011. márc. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
(: köszönöm . mindenesetre az a lényeg h élvezem !!
2011. márc. 4. 13:02
 8/10 anonim válasza:

Nem!! Én is 14 evesen kezdtem el. És a 18as korosztályban már 13. Voltam a ranglistán. Most Ob2ben játszom és a meccseim 90%nyerem. Szeretnék eljutni az ob1be vagy akár a szuper ligába is.. gyakran járok felnőtt pénzdija versenyre is ahol màr többször értem el olyan helyezést ahol már pénz jart. Pl 4, 8 közé jutottam. Igen jobb ha az ember 7-8 évesen kezdi el, nekem is mondták hogy a világ versenyeit járnám ha időben kezdem... de pl a szerva a játékom legjobb eleme amit 190km/h is meg tudok ütni. :)

Kitartás es hajrá ;)

2013. febr. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Karap Attila


Nem tapintottál rá a lényegre...

A tehetséges 14 éves gyerekek már verik a magyar OB 1 alját. A 14 éves Valkusz Máté téged úgy megverne, hogy azt sem tudnád fiú vagy vagy lány :)


Mint mondtam, aki tizenévesen kezd el teniszezni, az még magyar szinten lehet középszerű játékos, de igazán jónak lennie esélye sincs - és nem azért, mert nem elég kitartó vagy tehetséges, hanem mert 6-8 év fórba van aki 5 évesen kezdett el játszani.

2013. febr. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem nem késő
2014. jún. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!