Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Érdemes komolyabban foglalkozn...

Érdemes komolyabban foglalkozni a focival? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Érdekesnek, vagy abszurdnak fogjátok látni, amit írok... a napokban kezdtem el komolyabban rágódni az ügyön, szeretnék hallani használható, szakértő válaszokat és véleményeket. :)

Ami a pikantériája a dolognak, hogy elképesztő későn, 12-13 évesen kedveltem csak meg a sportot, addig eszemben sem volt foglalkozni vele. Egyik napról a másikra megláttam benne a "szépet", az összefüggéseket, és már én is beálltam a társaságomba focizni akkor - életemben először játszottam úgy, hogy érdekel, nem csak kényszerből (test. órák), és olyan jól ment, szinte hibátlanul, (emlékszem, hogy okoztam 1 kis gólesőt :) )ez így elég ellentmondásosnak tűnt. Kicsit nagyképűen, de egy csk-hoz hasonló helyzetben irányítgatni kezdtem magunkat az iskolai bajnokságokon - szintén eredményesen.

Azóta focizom hobbiszinten, bár még így is elég kevés lehetőségem van rá a belváros és időhiány miatt. Felmerül a kérdés, hogyan játszom... szélsőséges. Vagy katasztrófa, és akkor még egy labdát se tudok lekezelni, de ha kellemesebb a dolog, akkor tudok elképesztően precíz és finom lenni, nagyon pontos, még a gyengébbik lábammal is. Gyúrás se ártana. Tehát sajnos alig van lehetőségem és időm rá, de ha játszom, akkor képes vagyok nagyon jó lenni, persze ez hozzáállás kérdése is. Most vagyok 17, ami a fizikumom illeti, 192 centi 75 kg vagyok, a futásom elég gyors. Sokan ajánlották, hogy érdemes sportolnom, de valahogy azóta sem közeledik a sport az életem felé... Életemben nem volt közöm versenyszerűen a focihoz, sem bármilyen versenyszerű sporthoz, még egy tapasztalt hozzáértő sem volt a közelemben, csak bennem játszódott le az egész, ami a dolog "szellemi" oldalát illeti: néha, mikor játszani látok fiatal focistákat, egy enyhe lelkiismeret-furdalás előjön bennem.


Értelemszerűen a szakértelmű technikai képzettségem egyenlő a nullával, mindig úgy fociztam, ahogy éreztem, ami bevált. Mit gondoltok? Van értelme elkezdeni, kezdjem el, esetleg már felejtsem el, késő? "Vagy nagyon, vagy sehogy".


2011. nov. 12. 20:05
 1/9 anonim válasza:
sajnos a foci terén, ahogy elnézem,az érvényesül, akinek van háttere.remélem vágod mire célzok.De, ha tényleg annyira szereted, akkor hobbi szinten, abba ne hagyd! Akkor is ugyanezt mondanám, ha ovis korod óta fociznál.Ha meg nem hiszel nekem,akkor csak vess egy pillantást a magyar focicsapatokra,kissé feketék XDXD
2011. nov. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

előző vagyok vess ezekre egy pillantást:

[link]

[link]

[link]


Látod ők foglalják a helyed!

2011. nov. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok benne, hogy az előző választ adó nem rosszindulatból írta, de ne vedd annyira komolyan. Ha ügyes vagy bekerülhetsz akárhova, viszont az tény és én is tapasztaltam, mert játszottam a fradiban, hogy pénzelés megy ezerrel :/
2011. nov. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a kommentet. :) Én úgy vagyok vele, hogy ha képes lenne megállítani csak egy olyan tény, hogy egy játékos tudása elveszik a pénz mögött, akkor már kapásból nem is érdemes csinálni, úgy értem, a kitartás mindig utat tör magának... tévedek ebben az esetben?
2011. nov. 13. 12:18
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom merre laksz, de szerintem próbálkozz kisebb vidéki, amatőr, sokadosztályos csapatoknál, ott ha nem buksz fel a labdában akkor bevesznek. Persze onnan eljutni bárhová komoly szintre kvázi lehetetlen. Komolyabb szintben, már amennyire az NBI-et komolynak lehet nevezni, sztem már ne nagyon reménykedj, persze lehetnek csodák, de manapság egyrészt a légiósok, másrészt az "utánpótlásba" befizetett pénzes csókák kölyke vannak túlsúlyban. De a remény hal meg utoljára, ha kitartó vagy és van tehetséged akkor talán eljuthatsz magasabb szintre is, de ehhez jókora szerencse is kell.

Persze ha csak játszani akarsz akkor az amatőr csapatok is jó szórakozást tudnak nyújtani, jól el lehet hülyéskedni ott is.

2011. nov. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Vidéki foci szerintem kilőve. :D Bp-belvárosi vagyok. Érdekes, amiket írsz, mert kíváncsi is vagyok minden lehetőségre. :)
2011. nov. 13. 21:09
 7/9 anonim ***** válasza:
A fővárosban az a baj, hogy ha jól tudom, ott minden csapatnak van akadémiája, ahová meg 14 évesen kellett volna jelentkezni. Bár ha jól tudom ott is vannak alsóbb osztályú csapatok, próbálkozz ott, ha van tehetséged és látják rajtad hogy igyekszel is akkor szerintem adnak egy lehetőséget. Ne NBI-es, NBII-es csapatokban gondolkozz, mert oda be kell fizetned magad.
2011. nov. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szóval, a "képzés" is ennyire korhoz kötött, ha a hivatalos utat választjuk? Köszönöm az ötleteket!
2011. nov. 13. 21:30
 9/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Nem nagyon vagyok képben a magyar viszonyokkal, de külföldön ez így megy. A kissrác 14 évesen az ált. iskola után nem gimibe vagy szakközépbe megy, hanem egy ilyen akadémiára. Itt délelőtt normális tanulás folyik, csak délután van edzés, hétvégén meg meccs a többi akadémia csapatával. A klub meg biztosít minden felszerelést. Ha látnak benne fantáziát, akkor felkerülhet az u18-as keretbe, onnan meg már egyenes út vezet egy normálisabb csapathoz. Ez nálunk kb úgy megy, hogy az ilyen akadémiák tele vannak tehetségtelen, semmi konkrét céllal nem rendelkező, elkényeztetett ficsúrokkal, akiket kőgazdag apuka befizetett. Ezért nincs normális magyar utánpótlás.

2011. nov. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!