Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mi a különbség az amerikai...

Mi a különbség az amerikai focilabda és a rögbi labda között?

Figyelt kérdés
Be fogok valamilyen sportra iratkozni,ezért akartam venni valamilyen labdát hogy gyakoroljak vele. Vízílabda szóba jött de azt úgy hallotam heti 3 edzés 10 ezer forint,erre nem telik.Kosárlabdám már van ezért azt nem akarok venni.Foci meg nem tetszik annyira. Ezért döntöttem a amerikai foci, rögbi mellett.Mi a különbség? Tudnátok még mondani jó labdajátékokat?Mert ha igen akkor nem rögbi,amerikai foci labdát veszek hanem azt ami ahhoz a sporthoz kell. Köszi

2013. jún. 8. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Irány a Decathlon, a legjobb ha kezedbe veszed őket!

De amúgy fordítsd meg a sorrendet, előbb menj el valamelyik sportág, klub toborzójára nyár végén vagy ősszel és ha már megtetszik valami, akkor majd érdemes lesz filozofálni azon hogy milyen labdára versz el kemény 2-3 ezer forintot. Az udvaron vagy ház körül gyakorolgatni úgyis csak az egyszerűbb sportokat tudod, pld. focit, kosarazást vagy a pingpongozást, a rögbi és az amerikai foci annyira csapatjátékok hogy egy tojáslabdának önmagában nem sok hasznát veszed. (Kivéve ha strandra mész heverészni, a fej alá sokkal jobb mint a gömbölyű labda :)

A rögbinek és a vizilabdának annyi előnye mindenképpen van a többi labdás csapatjátékkal szemben hogy a speciális fizikai igénybevétel izmos felsőtestet eredményez egy idő után.

2013. jún. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Amerikai focilabdát nem úgy akarnék venni hogy járok mellé rá.Mert 14 éves vagyok kéne még 1-2 év hogy beiratkozzak mert még nem vagyok elég idős nem engedi az edző. Meg itt Eu-ba úgyse megy nagyon ha esetleg jobb lennék belőle akkor se mennénk meccsre nagyon,szerintem.De ha igen akkor nagyon szeretnék kedvenc sportom az amerikai,meg a rögbi. Ezért gondoltam hogy vízilabda de az nagyon drága.Ezért labdát se érdemes belőle venni ha sohase fogok vízilabdázni.Azért szeretnék ilyen dobó sporta járni mert volt most diákolimpia ott a megyénkbe első lettem kislabdahajításból,meg gyorsan sprintelek ( ezért lenne jó az amerikai foci és ha van amerikai focilabdát akkor tudnék előre gyakorolni,csak hát ilyenkor mindig feljön úgyse mennék meccsre. Foci azt nem szeretem így hát ki van lőve. Marad a kosár,na ez lenne érdemes venni csak a tesvérem már vett spaldingot 10k forintért. Ezért gondoltam az amerikai,rögbi labdát hogy az lenne a legértelmesebb,csak nem tudom mi a különbség:S Köszi a válaszod ment a zöld!
2013. jún. 9. 13:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Igazából a fő különbség a kétféle tojáslabda között a formáján kívűl leginkább az amit látsz a tévén is, vagyis az am.focilabdát könnyebb egy kézzel dobni távolba, a rögbilabda meg kétkezes passzokra van optimalizálva és rúgni is jobb.

Az hogy jól sprintelsz, a rögbiben jobban hasznosítható tulajdonság mint az am.fociban. Rögbiben a fogó és a center posztokon, de főleg a szélsőknek nagy szüksége van sprintekre, én mindenképpen kipróbálnám magamat a helyedben egy rögbiklubnál, komolyan veszik az utánpótlás-nevelést, egészen kisgyerekek is űzhetik és ugye legalább nagy hagyományokkal rendelkező profi sport Európa néhány országában.

2013. jún. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
oké kösz
2013. jún. 11. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!