Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hogy tud néhány fociedző...

Hogy tud néhány fociedző olyan nyugodtan ülni a kispadon?

Figyelt kérdés
Pl. Ancelotti, Martino néha döntetlennél olyan nyugodtan ülnek vagy állnak. Miért nem motiválnak, ugrálnak, mutogatnak stb. ők is úgy mint pl. Diego Simeone. Én mikor csere voltam az iskola focicsapatában, akkor sem bírtam csak ülve, nyugodtan nézni a meccset. :D Ott meg sokkal nagyobb a tét. Ha én edző lennék, biztos legalább úgy viselkednék mint Klopp vagy Simeone.

2014. márc. 10. 12:09
 1/6 A kérdező kommentje:
Meg van olyan, hogy a csapat gólt lő, az edzője meg csak áll és néz... Hogyhogy nem örül a gólnak?? :D
2014. márc. 10. 12:10
 2/6 anonim ***** válasza:

Minden ember másmilyen mentalitású.

Vki tényleg megörül 1-1 meccsen és utána pár napra elmegy a hangja is akár. Te is ilyen lehetsz, de én már nem.

Mutogatni, folyamatosan utasítgatásokat adni pedig valszeg azért nem adnak mert úgy látják, hogy az előre megbeszélt taktikát követik a játékosok. Akkor meg minek zavarni őket? Koncentráljanak a meccsre.

2014. márc. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Többféle mentalitású edző van. A Simeone, Klopp típusú edzőknek muszáj meccs közben is motiválni, taktikai utasításokat adni a játékosoknak, hiszen nem olyan csapatot irányítanak (szerintem ők az igazán nagy edzőzsenik), mint a Real, ahol Ancelotti a meccs előtt ismerteti a taktikát a játékosokkal és tökéletesen végrehajtják. Ő egyébként elsősorban azért képes nyugodt maradni, ha hátrányban a csapata (ami nagyon ritka), mert vérprofi és tudja, hogy amit elképzelt az eredményes is lesz. Végül ott vannak a tipikus lúzer edzők, mint Moyes, vagy Tata Martino, akiknek bár van mindig egy elképzelésük az adott meccsel kapcsolatban, de nem tudnak belenyúlni a meccsbe, mert nincs B tervük, ezért nincs is miért idegeskedniük. Ezt láthattuk előbbi esetében az Olimpiakos elleni Bl meccsen, utóbbi esetében pedig a Valladolid meccsen.
2014. márc. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"Mutogatni, folyamatosan utasítgatásokat adni pedig valszeg azért nem adnak mert úgy látják, hogy az előre megbeszélt taktikát követik a játékosok. Akkor meg minek zavarni őket? Koncentráljanak a meccsre."



Taktikát lehet, hogy követik, de azért jobban hajtanak szerintem, ha az edző kiabálja, hogy "Gyerünk, gyerünk!" vagy egy szép csel, lövés vagy passz után, hogy "Szép volt!"



" Ő egyébként elsősorban azért képes nyugodt maradni, ha hátrányban a csapata (ami nagyon ritka), mert vérprofi és tudja, hogy amit elképzelt az eredményes is lesz."


A Barca ellen is elég nyugodt volt, mikor kikaptak a Camp Nou-ban.

2014. márc. 10. 18:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Meg azért Klopp és Simeone is elég fiatal az edzők között. Ha már ők is 50 fölött vagy 60 körül lesznek mint az edzők többsége, akkor ők se fognak szerintem ennyit ugrálni.

Ancelotti meg 10 évvel idősebb mindkettőnél, a milanos korszaka elején azért sokszor ő is dührohamokat kapott a padon. A chelseas időszaka alatt (a 2. évében különösen)meg sokszor olyan tanácstalanul bámult mintha azt se tudná milyen rendezvényem van. PSG-nél se volt a helyzet magaslatán mikor 1. helyről átvette a csapatot majd bevitte őket a 2. helyre...

2014. márc. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy teli Santiago Bernabeuban nem igazán hallatszik be a pályára, ha kiabál az edző.


Egyébként anno megkérdezték az akkori NB1 legnyugodtabb edzőjét, Mihalecz Istvánt, mi a "titka". Róla tudni kellett, hogy szoborként állt a pad mellett, akármi is történt a pályán. Ő ennyit reagált:


"Megérzem általában. Tudom már meccs közben, hogy kikapunk, bármit csinálunk, vagy azt, hogy most jól fog menni a játék, nem kapunk ki."


Úgy látszik, van ilyen is. :)

2014. márc. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!