Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Artengo fr 620 pingpongütő...

Artengo fr 620 pingpongütő vélemények?

Figyelt kérdés
Érdemes megvenni? Ha nem, milyen olcsóbb pingpongütők szuperálnak jól?
2015. júl. 15. 15:14
 1/1 anonim válasza:
Régi kérdés de most találtam csak rá, szóval a lényeg hogy az aki asztaliteniszezni ( pingpongozni ) meg akar tanulni az nem vesz előre összrakott ütőt, több okból sem. 1; Mint kezdő játékos nincs még kialakult játék stílusod ( támadó vagy védő, azon belül is mennyire támadó vagy védő ) és nincs edző álltal tanított technikád sem és ezért ilyenkor még nem tudod eldönteni te hogy neked mi a jó ütő, amikor már az alapok mennek és kialakul a játék stílus az edző majd ajánlani fog neked ütőfát és borításokat amik lehetnek támadó és védő szoftok ( szoftok a nem szemcsés ( rücskös ) borítások, kipróbálod játszol vele mondjuk 1 évig, aztán látod hogy amikor már ügyesbb vagy kell e neked másik fa és vagy másik támadó vagy védő borítás ( ezt úgy értem hogy más gyártótól más típusú, vagy ugyan attól a gyártótól csak más típusú ). Én pl 25 éve asztaliteniszezem és ez idő alatt volt már pl az edzőm régi ütőjén kívül ( azzal tanultam meg pingpongozni ) Butterfly fám kettő, az egyik egy Timo Boll OFF-os fa, azon TIBHAR Torpedo borítások, ezzel játszottam 1 évig, aztán a TIBHAR Torpedo borítások is cserélve lettek meg a fa is, a fa egy Butterfly Kreanga Aeros volt azokon DONIC ACUDA SP2 borítások, nekem a Butterfly Kreanga Aeros fa nem volt a kedvencem, nem volt benne meg az a kontroll amit szeretek, de azért 1 évig ezzel is játszottam, aztán volt Joola K5-ös fám amire ment a kiütött DONIC Acuda SP2 borítások helyet újak, ennek a fának Rag nyélrendszere van és nagyon kényelmes, viszont sérülékeny fa és ez is lett a veszte. Majd jött egy másik Joola fa ami egy Joola TPE Perform fa volt, azon volt TIBHAR MXP mindkét oldalt, és amikor kiütöttem őket akkor kaptam YASAKA Rakza X-et tenyeresre, és Rakza 7-et fonákra, ezek egy nagyon gyors ütőt eredményeztek, ezt is nagyon szerettem de itt nagy volt a katapult hatás, szóval ezt az összeállítást nem ajánlom egyáltalán kezdőknek mert a kezdő nem fogja tudni vele a labdát irányítani és asztalra ütni mert nagyon gyorsan lövi ki a labdát az ütő mivel keveset tartózkodik a gumin a labda, én nagyobb mozdulattal pörgetek és nem gond az ha nagyobb erőt kell a pörgetéseimbe belevinni így most én YASAKA Silver Line All Wood fát használok aminek a tenyeres oldalán TIBHAR MX-S van, a fonákon meg YASAKA Rigan. Ez az ütő nagyon passzol az én stílusomhoz mivel én az a fajta támadó játékos vagyok aki szeret egy kicsit távolabb állni az asztaltól, 1.5m-re kb, és onnan nagyobb mozdulatokkal pörgetni tenyeressel - fonákkal, illetve nem zavar az ha védekezésre kényszerít az ellenfél, jó labdatartási technikával rendelkezek, de nem védekezek önszántamból, azonban egy támadó játékosnak is tudnia kell védekeznie ha hátra szorul az asztaltól, mert ez megeshet, és tudni kell kezdeni a labdával valamit hátulról is, ha lehet nem annyit hogy max ziccerre adod fel az ellenfélnek a labdát. YASAKA Silver Line All Wood fából kettő van, a másikon tenyeresen szintén TIBHAR MX-S van, de fonákon a YASAKA Rigan helyet egy YASAKA PO rövidszemcse van, de ezt csak edzésen használom, ütni fonákon ezzel is tudom a labdát, de pörgetni szemcsével még ha az támadó is nem, nem arra való, nem pörög róla úgy a labda hogy az az ellenfélnem zavaró legyen, viszont nagy mozdulattal való nyeséshez kivállóan alkalmas, és arra hogy az agyon pörgetett vagy nyesett labdát az ellenfélnek vissza add ami megzavarhatja őt, illetve szerva fogadásnál remek, oda teszem a labdát az asztalra ahová akarom, és néha olyan mozdulatot teszek bele mint ha megnyesném de közben visstatolom és igazából ő nem számít arra olykor hogy nem nyesett labdát kap hanem ugyan azt a farsos labdát kapja meg amit ő beletett a labdába, de van olyan hogy tényleg megnyesem és akkor a kiszámíthatatlanság zavaró hatással párosul, edzésen hogy a többiek is gyakorolják a szemcse elleni játékot azért is szoktam én is használni. 2; minden előre összerakott ütő hobbi ütő azoknak akik nem rendelkeznek a pingpong alapjaival, csak baráti szinten pötyögnek egy mondjuk hobbi pingpong asztalon.
2023. aug. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!