Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A brit klubcsapatok miért...

A brit klubcsapatok miért ilyen gyengék manapság?

Figyelt kérdés

A Manchester City, a 8 közé se nagyon szokott odaférni, Arsenal detto. Az United 2011-ben döntőt vívott, tavaly be se jutottak a BL-be (ha jók az emlékeim az EL-be se) és most is szenvednek a sokak által a BL legkönnyebb csoportjának tartott helyükön. A Fulham pár éve EL döntőt vívott, most másodosztályú, a Tottenham pár éve még a BL-ben is jól teljesített (igaz akkor még Bale meg az a jó orosz csatár, akinek most nem jut eszembe a neve) ma oda se férnek. Egyedül a Chelsea jut el valameddig manapság, bár ők is egyre jobban kezdenek marginális szerepbe kényszerülni. A Liverpool meg, hát ott meg még mélyebb a gond.


Szerintetek?



2015. nov. 26. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

én úgy látom, hogy az angol foci semmit nem változik, míg a többi top bajnokság, vagy legalábbis annak legjobb csapatai folyamatosan fejlődnek, játékstílust változtatnak!

elsősorban itt a Barcát tudom felhozni példaként ugye a labdabirtoklós taktikára utalva... másik példa a Heynckes féle Bayern, valami bitang jó csapatot csinált, majd ugyanezt a csapatot teljesen átváltoztatta Guardiola miután a bajorokhoz ment. Most vegyük a Real Madrid példáját, Ancelotti nagyon összerakta a csapatot, míg előtte Mourinhoval nem volt túl penge a csapat mint ahogyan most Benítezzel sem... és ez utóbbi 2 edző honnan is jött? hát Angliából... összességében én az edzőknél látom a hibát, nincs semmi újítás, semmi változtatás az angol futball stílusán. dióhéjban ezt látom a probléma okának, persze sokkal bővebben is ki tudnám fejteni a gondolatmenetemet, de a lényeg ez

2015. nov. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

Az is fontos, hogy az angol bajnokságot úgy szoktuk meg, mint a "legerősebb bajnokság", ezért teljesen más mércével állunk hozzá. Ezért ha nincs egy tényleg top csapatuk, aki odaérhet a BL-be és a világ élvonalába van, mint pld. tavaly is ez volt, akkor már rögtön jön, hogy miért ilyen gyenge... Az angolok lemaradtak, most már én úgy gondolom, hogy a német és a spanyol foci a legjobb a világon, igazából válogatott és klubszinten is, de most ugye utóbbira gondoltam főként. Az Arsenal-nak voltak jó időszakai jó pár éve, de egy ideje már eléggé szenvednek, egyébként én pont az idei szezont látom egy olyannak, amikor megint ott lehet a BL végjátékba egy angol csapat, nevezetesen az Arsenal, mert idén szerintem beérettek, végre, és tényleg akár legjobbak is lehetnek. A United még pár éve is nagyon jó volt, most van néhány gyengébb szezonjuk. A Liverpool jó ideje szenved, egy két jó szezon becsúszik, de ennyi. A Chelsea se ütőképes már eléggé évek óta, idei az egy mélypont. A City-be én meg nem látom azt a lehetőséget, hiába játszik ott csomó sztár, most is egy Juve bármikor megveri őket, pedig ők tavaly is nagyrészt a szerencsés águknak köszönhetően lettek döntősök, messze nem voltak a legjobb 3 csapatba, de még az 5-be se szerintem, idén pedig elvesztették vagy 3 alapemberüket, szóval... a City egyszerűen nem tud ütőképes csapatot összerakni.


A lényeg, hogy alapvetően a magas elvárásnak köszönhetően látszanak gyengének, el kell fogadni, hogy mind az angol, mind az olasz foci, válogatott és klubszinten is, eléggé hanyatlóba van, régen emlékszem, hogy az olasz bajnokság is a legjobb, legdrágább volt, ahhoz képest a francia szerintem tavaly jobb volt az olasznál és már az angol szintjét verdeste. El kell fogadni, hogy a két top bajnokság, a spanyol meg a német.


Ennek fényében érdemes szemlélni a dolgokat, és így én azt tudom mondani, hogy most egy mélypont volt az angoloknál és most a következő pár év az övéké lehet, akár megint felzárkózhatnak a spanyol és a német mellé. A tavalyi szezonba minden angol csapat elég gyengén szerepelt, mindenhonnan kiestek nagyon hamar, de most látszik az Arsenal formáján először is a felívelés, akkor a Liverpool egyértelműen javulni kezd, Kloppal én hiszem, hogy a világ elejébe kerülhetnek és látszanak már az eredmények, a United pedig ez a pár évnyi szenvedés után stabilizálódhat és szerintem pár év múlva nagyon erős lehet, újra. Most ez egy mélypont volt, ez a tavalyi. És egyébként a Chelsea most nagyon szétesett, de ők bármikor újra élre kerülhetnek, egy rossz szezon náluk is becsúszhat, majd lesz valami edzőváltás, vagy játékoskeret frissítés, azt újra ott lesznek, min. ott ahol voltak.


A franciáknál is látszódik ez a formaingadozás, tavaly értek össze szerintem az angolokkal, akkor a francia 1. és 3. is kiütötte a BL-be az azonos helyezett angol csapatot, de most ellentétes utat járnak be, a franciák kezdenek visszaesni az olaszok mögé, az angolok meg kezdenek visszajönni. Idén pld. nagyon durván kiesett a Lyon a BL-be, pedig tavaly sokáig vezették a bajnoskágot, a PSG előtt, és elég szépen behúzták a 2. helyet, Lacazette óriási formába volt, főleg év elején... azt most az összes francia csapat lejjebb került, körülbelül, kivéve a PSG. De tavaly biztos, hogy a Lyon is felvette volna a versenyt, főleg egy jobb pillanatába a Cityvel, a Uniteddel, vagy az Arsenallal.

2015. nov. 27. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A United tényleg nem túl ütős idén se, de azért az a csoport nem olyan könnyű, mármint, a Wolfsburg hiába gyengébb, mint tavaly (onnan volt mit visszaesni), még mindig egy ütős német csapat, az orosz csapatok sose rosszak, a Zenit is nagyon erős, így a Moszkva se egy annyira könnyű falat, a PSV meg meglepően jól tartja magát. Nem erős csoport, mert igazán ütős csapat nincs benne, de egy nagyon szoros, masszív, jó erősségű csoport. A United innen szerintem ki fog esni, de ha mondjuk az Atlético helyett sorsolják őket a C csoportba, és sztem összességébe is gyengébb csoport, a leggyengébb csoport egyébként a G szerintem, de a H is elég gyengusz, a B szerintem egy középerős, masszív csoport, amíg a United nem találja régi önmagát, addig nincs könnyű dolga ott.
2015. dec. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az a jó orosz csatár egyébként Pavlyuchenko.
2015. dec. 16. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!