Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Ez hogy van? (Spanyol bajnokság)

Ez hogy van? (Spanyol bajnokság)

Figyelt kérdés
Nemrég szerettem meg a focit és nem értek még mindent. Szóval a kérdésem: A Real pontszáma 90 a Barcelonáé 87 és a győzelemért 3 pont jár ha jól tudom. De akkor miért van az hogy ha a Real veszít és a Barca nyer ma a meccsen akkor a Barca lesz a bajnok? Pedig akkor döntetlen lenne a pontokat nézve.

2017. máj. 21. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:
A gólarányt is figyelembe kell venni ha jól tudom vagyis melyik csapat hány gólt szerzett a bajnokság során . Amennyiben tévedek úgyis kijavítanak majd
2017. máj. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Cortez70 ***** válasza:
Tévedsz. Először az egymás elleni meccsek számítanak, ha pont azonosság van. Egymás ellen meg jobb volt a barca. Ennyi.
2017. máj. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a választ
2017. máj. 21. 20:27
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyenlő pontszám esetén további szabályok lépnek érvénybe.


Bajnokságonként változik ez, de általában ilyenkor a gólkülönbség számít (ezért van mínusz jel az eredményjelzőn, különbséget számolnak. Ősidőkben, 60-as évekig gólarányt számoltak, akkor benfoglalásjel : volt az eredmény között, pl a híres 6:3-nál is)

Gyakori még az egymás elleni eredmény szerinti rangsorolás. Nálunk NB1-ben kicsit szokatlan, a több győzelemmel rendelkező csapatot sorolják előrébb egyenlő pontszám esetén. Ez pont most jön ki igazán látványosan a kispest-vidi meccsen, érdekesség.


De a lényeg. A tabellák alatt gyakran ki szokták írni, hogy az adott bajnokságban mi szerint rangsorolják az azonos pontszámú csapatokat. Vagy ha máshol nem, akkor angol wikipédián elég sanszos, hogy fent van.


Eszerint az idei spanyol kiírásban:

A rangsorolás alapszabályai: 1. összpontszám, 2. egymás elleni eredmények összpontszáma, 3. egymás elleni eredmények gólkülönbsége, 4. egymás elleni eredmények szerzett góljainak száma, 5. gólkülönbség, 6. szerzett gólok száma.

2017. máj. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!