Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Szerintetek Federer vagy...

Szerintetek Federer vagy Nadal a világ legjobb teniszezője? Federer látványosabb jatszik, viszont Nadal sokkal többször gyozte őt, raadasul füvön es kemény palyan is.

Figyelt kérdés

2017. jún. 25. 21:30
 1/6 A kérdező kommentje:
Győzte le őt.*
2017. jún. 25. 21:32
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem Federer összességében jobb teniszező.


Gyönyörűen, látványosan játszik, minden mozdulatán látszik, hogy született tehetség. Ellenben Nadal erőteniszt játszik, ami kétségkívül hatékony, de kevésbé látványos.

Ez persze csak nézői szemmel.

Menjünk tovább, nézzük a számokat.

Ugye 23-14-re vezet Nadal, mondhatnánk, hogy ezért nyilvánvalóan ő a jobb, de így ez sem igaz.

Egyébként salakon 13-2 a mérleg, Nadal javára

Kemény pályán 10-9 Federernek(tehát itt nem győzött többször a spanyol)

Füvön 2-1, mindkettő Wimbledon döntő.


Ebből az látszik, ami egyébként is nyilvánvaló: Nadal toronymagasan a világ legjobbja salakon, és ebből adódik a nagy különbség is(23-14)

Federernek pedig egyszerűen nem salakos játéka van. Egykezes fonákkal az is csoda, hogy kétszer meg tudta verni salakon.

Tehát a lényeg: szerintem salakon Nadal sokkal jobb (mindenki másnál is), ez egyértelmű, egyébként viszont Federer.

Most mélyebben nem szeretnék belemenni, és elemezni mindkettejük játékát, erről találhatsz rengeteg leírást máshol..

Az csodálatos egyébként, hogy már ennyi éve a toppon vannak, és még idén is igencsak eredményesek. Elismerés jár mindkettejüknek.

És hát reméljük lesz még idén is meccsük. :)

2017. júl. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
70%

Teljesen egyetértek az előttem szólóval bár néhány gondolattal kiegészíteném.


Rafa salakon nevelkedett, mint ahogy egyébként a spanyol teniszezők zöme. Minden pontért úgy küzd, mintha az élete múlna rajta. Olyanokat visszaüt amiket más soha nem ütne vissza de emiatt nem egyszer sérült le és ezzel potenciális Grand Slam trófeákat dobott el magától. Ötször győzte le Rogert Grand Slam döntőben de ebből 4 Garros volt. 15-ből 10 győzelme Garroson született. Karrierjének meccseit 82,33%-ban nyerte meg míg Roger 81,77.


Roger pedig ütővel a kezében született, nincs is mit mondanom, ösztönös zseni, a játéka beszél helyettem. Jegyezzük meg, hogy ahhoz képest, hogy nem salakhoz specializálódott, négyszer ott tudott lenni a Garros döntőjében. Rafa pedig nem egyszer esett ki nagy tornákról kisebb ellenfelektől más borításon.


A százalékos mutatókhoz annyit megjegyeznék, hogy kiváncsi vagyok Rafa hol lesz 36 évesen ha már Djoko hanyatlik 30 évesen.


Andy Roddick 34, Llewton Hewitt jelenleg 36 éves. Mindketten világelsők voltak de már évek óta kanapén nézik Federert a TV-ben és ez az, amiért ő jobb nem csak Rafánál, hanem mindenkinél. Ennyi idősen előhúzni két Grand Slamet a tatyóból minden előjel nélkül... :)

2017. júl. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen nehezen lehet egy olyan játékost a világ legjobbjának nevezni, aki 2010 januárja és 2017 januárja között írd és mondd, 1 darab GS-t nyert. Márpedig Federerrel pont ez a helyzet. Sokan emlegetik, hogy egy gyengébb érában nyerte agyon magát a Majorökön. Nos, szerintem is pont ez a helyzet. :D Amíg Rafa nem tanult meg fűvön és kemény pályán is igazán hatékonyan játszani, iiletve amíg nem fejlődött fel Djokovic, egy teljesen kiegyensúlyozatlan, ráadásul állandóan lesérülő Safint, egy nála minden tekintetben jóval gyengébb Hewittot, egy hol 20 kilót hízó, majd azt leadó Nalbandiant, meg egy soha be nem teljesült ígéret James Blake-et, a tőle rettegő Davydenkót kellett "legyűrnie".
2018. jan. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Roddickot meg aztán említeni sem érdemes külön. :D
2018. jan. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, azért ez nem teljesen így van.

Ha a Federer, Hewitt, Nalbandian, Safin, Roddick-éra gyenge volt, akkor szerintem, ilyen logikával(én nem így gondolom) nyugodtan rá lehet húzni a 2010, még inkább '13 utánira is, hogy nem túl erős.

Oké, van 4 kiemelkedő játékos, de a többiek közül kit lehetne mondani igazán jónak? Esetleg Wawrinka, de ő kb. évente egyszer van igazán jó formában.


Persze ez nem így van, mindkét mezőny jó volt a maga módján szerintem, és nem egymáshoz kell viszonyítani 10 év különbséggel, ennyi idő alatt a tenisz is rengeteget változott.


Nem azért mondom, de 2014-15-ben Federer lejátszott 3 GS-döntőt, és szinte egyedül ő volt igazi ellenfele a top Djokovicnak. 34 évesen... (Eddigre megjegyzem Nadal már teljesen széthajtotta magát és sérülés sérülést követett)

Pont, hogy amit 2012 után csinált, az teszi igazán naggyá.

Megtehette volna, hogy abbahagyja a csúcson, vagy a szörnyű 2013-as éve után, már semmit nem kellett bizonyítania, de nem tette. Sőt, megújította a játékát.

És nálam ez tesz valakit igazán naggyá.


Az is ritkaság hogy valaki 30 éves kora után GS-t nyer(Agassi nyert párat pl.),

[link]


ehhez képest RF 2012 óta játszott 6 döntőt és hármat meg is nyert.


Komolyan mondom, amikor felhozzák ezt a "Federer gyenge mezőnyben volt csak jó" baromságot, kicsit felkapom a vizet.

Még egy dolog: Federer 2001-ben megverte Samprast, nagyjából ekkor ismerte meg mindenki, és még 16(!!!) év múlva is nyert 2 GS-t.

Szerinted Djokovic hol lesz 5-6 év múlva? Hol van most?


Na, erről ennyit. Szerintem aki nem csak nézi a teniszt, annál nem kérdés, hogy ki a legjobb.

2018. jan. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!