Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Így mit csináljak? (Amerikaifoci)

Így mit csináljak? (Amerikaifoci)

Figyelt kérdés
A labdaérzékem elég jó. Voltam lent edzésen, edző azt mondta hogy irányítónak jó lennèk, mert látszik rajtam hogy érzékkel csinálom, egész jó voltam. De a probléma az, hogy csak 60 kg vagyok :(. Nagyon könnyű ez, simán levisznek a földre, de lehet hogy meg is sérülök. Elkezdek edzeni, de 1 nap alatt nem leszek egy izomállat. 60 kg-val magyarországon lehet játszani?

2017. szept. 12. 16:04
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja azt kihagytam, hogy azt mondta hogy irányátónak és elkapónak lennék jó.
2017. szept. 12. 16:06
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

akkor kezdj el konditerembe járni.

heti 3 teljes test edzés,mellé tömegnövelő étrend.

ha mindent jól csinálsz akkor az első évben fel tudsz szedni havi 1 kilót,az 1 év alatt 12 kiló.

2017. szept. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Irányítónak nem kell tömeg, neki tök mindegy, hogy földre viszik-e, ott már úgy is meg van fogva. Inkább sérülés miatt számíthat. QB-nál inkább a magasság legyen meg, meg az O-line védje meg a seggét. Max nem leszel futó irányító eleinte. Kezdj el kondizni, meg zabálni, aztán jó lesz az. :)
2017. szept. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kondi. Amerikai foci csapatok amúgyis szokták küldeni a játékosaikat kondizni, főleg a téli időszakban. Meg az elején úgy se nagyon fogsz még játszani, sokat kell még tanulnod hozzá, addig meg tudsz izmot felszedni.
2017. szept. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De most őszintèn. Ha most nekem jönne teljes eröből egy védő (úgy hogy 60 kg vagyok) lehetne nagyobb bajom?
2017. szept. 13. 16:52
 6/10 A kérdező kommentje:
Meg 1 év múlva is "csak" 72 leszek akkor, az se olyan sok. Mondjuk Magyarországon lejet nincsenek olyan fizikumu játékosok mint Amerikában. Mindenesetre én 60 kg-al is bevállalnék egy éles meccset elkapóként.
2017. szept. 13. 16:54
 7/10 A kérdező kommentje:
( ma az edző azt mondta hogy elkapónak lennék a legjobb )
2017. szept. 13. 16:55
 8/10 anonim ***** válasza:
95%

lehet bajod persze.

a legenyhébb az agyrázkódás.

nem véletlen,hogy a bokszolókon és a birkózókon kívül az amcsi focisok is kiemelten edzik a nyakukat,mert az erős nyak csökkentheti az agyrázkódás mértékét.

2017. szept. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi hogy írtad! Elkezdek akkor nyakra is edzeni.
2017. szept. 13. 22:28
 10/10 anonim ***** válasza:
73%

Itt a magyar bajnokságban jelentősen kisebb a kockázat, mint az NFL-ben. Eltörpül a magyar szint az NFL mellett. Eleve amatőr sport. Heti 2 edzések vannak meg hétvégén meccs. Persze eltörhet valamit.

Haverom 130 kiló, a támadó meg a védőfal egyik oszlopos tagja és neki is eltörték a kezét egyszer, pedig nem is gyenge.

Amúgy eddzél ahogy írták. Tömegelj, stb. Ha nincs tömeg, akkor sokall nehezebb erősnek lenni is.

2017. szept. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!