Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Rajtam ment el a meccs....

Rajtam ment el a meccs. Kapusként, hogy dolgozzam ezt fel?

Figyelt kérdés

Nem vagyok profi játékos, úgyhogy semmi tétje nem volt a mérkőzésnek, de azon kívül, amiket nem tudtam kivédeni (egy jó kapus szerintem azokat is fogja) volt egy támadás, és az utolsó védő mellett valahogy eljutott a csatár és én olyan szerencsétlenül jöttem ki, hogy elrúgta mellettem. Egyértelműen az én szerencsétlenségem volt, így ha azt nem rontom el, akkor 6-5 helyett 5-5 lesz...

Hogyan lehet az ilyeneket elfelejteni?



2018. máj. 10. 23:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, lesz még több gólod is. Ez csak egy a sok közül
2018. máj. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem is baj ha gólt kapok, csak az ha ilyen látványosan. Az ilyenekre mindenki emlékezni fog míg a védésekre kevésbé.

Lehet nem nekem való ez a sport?

2018. máj. 10. 23:16
 3/12 A kérdező kommentje:

Annyiszor mondtam már, hogy abbahagyom, de eddig mégis mindig visszaálltam. Viszont egyre erősebb az, hogy nem érdemes így csinálni.

Volt már, aki így gondolta rajtam kívül?

2018. máj. 10. 23:37
 4/12 anonim válasza:
100%

Szia!

A kapuson van a legnagyobb pszichikai teher, nem csoda, hogy néha ezt nehéz feldolgozni. Igazából ezt ugyanúgy tanulni kell, ahogy esetedben a vetődéseket vagy a védést magát. Ha megacélozod a lelkieket, fizikai síkon is jobban fogsz tudni játszani. A játékosok félni kezdenek a halálnyugodt kapusoktól, amikor viszont látszik rajtuk, hogy paráznak, akkor jön a gólzápor.


Elsőként tedd tisztába, hogy mi a te felelősséged és mi másoké. Az egy-egy felállásban szerintem egy profi kapustól sem elvárható a védés. Nézd meg a tizenegyeseket bármelyik nagy meccsen, inkább azt várja az ember, hogy bemegy, nem azt, hogy kivédik, legyen bármilyen jó a kapus. Ha az utolsó védő mellett is eljutott hozzád a csatár, akkor az elsősorban a védők felelőssége, hogy tisztán a kapura tudott futni.


Te ilyen helyzetben már ha védsz valamit, az extra. A kapus védései már extraként foghatóak fel, nem lehet erre építeni egy csapatot, egy normális játékban nagyon rá se lőhetne az ellenfél, ha a csapat nem hibázik..

2018. máj. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia! Hasonló helyzetben vagyok/voltam, ha gondolod írj privit. Kell hozzá idő, helyes önismeret, és fel fogod tudni majd dolgozni ezeket.
2018. máj. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hali én nem kapus vagyok, hanem csatár és tavaly csatárként kihagytam 2 ordító ziccert, 2-2 is lehetett volna, de 0-2 lett, lef0stam.
2018. máj. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha nem volt komoly tétje, akkor fosd le. Ha valaki meg egy komoly tét nélküli meccs miatt cseszegett, akkor annak meg szószerint fosd le a fejét. Ennyi. El kell fogadni, hogy nem mindig lehet nyerni, addig amíg nem fogadod el ezt - nem csak focinál - mindig vissza fog rántani ez az érzés.
2018. máj. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kapus élet már csak ilyen . Profik is hibáznak (Bayern kapus a Real ellen)

Lazulj el amatőr focit nemkell komolyan venni.

2018. máj. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Sajnos csak most láttam meg a posztodat, remélem azóta sikerült ezt feldolgozd, de azért pár biztató szót kapsz tőlem is hátha eljut hozzád.

A futball tulajdonképp csapatsport, előtted még volt 10 ember, ha bármelyik is belenyúlt volna a labdába, vagy megakadályozta volna a passzt akkor nem kerülsz ilyen helyzetbe, tehát ez sem csak rajtad ment el, ha gólt kap a kapus az az egész csapat hibája.

Viszont ezt úgy hívják hogy kapussors, ha egy középpályás luftot rúg, vagy egy csatár félrerug azt szinte pár perc alatt elfelejtik, ha egy kapus hazaadáskor luftot rug, vagy túl magasra emeli a labdát és egyszerűen átgurul a lába között az ugyanolyan hiba, mint a fentebb említettek a mezőnyjátékosoktól, de erre jóval tovább fognak emlékezni, el kell fogadni, hogy ez történt és tovább menni.

Én például kézzel nagyon jól védtem az edzettségi szintemhez képest az u15-ben, voltunk kint csehországban is focizni, de lábbal csapnivaló voltam így abba is hagytam a focit, most megyek vissza kapusnak és a hiányosságaimra ráedzettem, te is ennyit tudsz tenni, meccs alatt kijött hibáidra tudatosan ráeddzel.

2021. jún. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nos, köszönöm a válaszod, ennyi idő távlatából is!

Mint írtam is, én nem tanultam védeni, ergo amit tudtam arra jórészt magamtól jöttem rá. Talán emiatt is, talán amiatt is, hogy azért lehet, hogy nem váltam volna NB 1-es kapussá, követtem el hibákat, mellényúlásokat. Ezekért főként magam ostoroztam, ha meg valaki szóvá is tette, akkor háromszorosan elment a kedvem tőle. Így aztán a télen léptem utoljára pályára, ahol nem voltam megelégedve az akkori teljesítményemmel (nyilván nem csak én) aminek következtében végérvényesen elment a kedvem tőle.

Ha tudnám, hogy nagyon ritkán követek el hibát, és egyébként nagyon stabil vagyok, akkor nem érdekelne, de így, hogy egyik meccsen tényleg jó vagyok, a másikon nem, így inkább nem.

Sajnálom, mert szeretek játszani, és ha lenne rá lehetőségem, hogy órákat vegyek valakitől, aki elmondja, hogy ezt így csináld, és ne úgy, akkor játszanék, ameddig csak bírom fizikailag. Így viszont inkább kiléptem.

2021. jún. 30. 11:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!