Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Az intelligens emberek miért...

Az intelligens emberek miért teniszeznek és pl. nem kajakoznak?

Figyelt kérdés
Én szeretek teniszezni, úri sport, rengeteg orvossal, mérnökkel, vállalat vezetővel találkozom. Egyszóval úri társaságban vagyok. De pl. ha kajakozom, akkor randa beszédet hallok, tele van segédmunkással és alpári emberekkel. Mostanában a tenisz olyan mintha a sivatagban nyelnéd a port, egyszóval rossz amióta ez az időjárás elrontódott a globális felmelegedés miatt. Egyszóval az orvosok nem is tudják mit hagynak ki, milyen jó a vízen kajakozni...
2018. máj. 30. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
A beosztottak fociznak, a managerek teniszeznek, a főnökök golfoznak. Ahogy feljebb haladunk a ranglétrán, egyre kisebbek a golyók.
2018. máj. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Azért mert az ilyen sznobok mint te ezt csinálják

De te nyilván nem vagy se orvos se vállalatvezető se mérnők mert egyrészt nem tennél fel buta kérdéseket másrészt nem írnál olyanokat hogy elrontódott.... ez kissé magyartalan.

Egyébként a kérdésedre megadtad a választ így teljesen felesleges erre válaszolni de hogy lásd kivel van dolgod megteszem.

A kérdésed butaság egy vállalatvezető is horgászhat és egy segédmunkás is teniszezhet.

2018. máj. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az orvos húgom a szintén orvos férjével és a baráti társaságukkal minden évben jár vízitúrázni. A mi társaságunk (szintén túlnyomórészt orvosok vagyunk) raftingol évente többször, itthon a férfiak fociznak, mi kézilabdázunk, persze nem versenyszinten.:-) Amúgy a SOTE-nak, ahol végeztem, saját vízilabdacsapata van, nem is rossz. Ismerek maratonfutó fogorvosnőt, tízpróbázó mérnököt, kosarazó proginfóst. Nem tudom, miért gondolod, hogy az értelmiség kizárólag teniszezni szokott.:-)
2018. máj. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szergej55 ***** válasza:
Egyébként régebben tényleg megvolt minden társadalmi rétegnek a néhány tipikus sportja, ami mára még valamennyire őrzi magát, de nem ennyire statikus a helyzet most már. Én például átlag feletti intelligenciával (nem nagyképűsködésből) súlyemelő vagyok, de ez tényleg főleg a melós réteg sportja felénk. Egy Szegeden vagy Pesten már más a helyzet, szóval mint látható, az adott településen is múlhat sok minden.
2018. máj. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ez nem sznobság, tapasztalat. Ahogy beszélgetek velük kiderül ki-mivel foglalkozik. Meg amilyen kocsikkal odaállnak a teniszpályához és ugye a pálya és edző árak is igen magasak.


A raftingot csak most kapták fel, jó móka, mint csapatépítés. Nem mondom, hogy vállalat vezetők és igazgatók is űzik, de azért az más mint a kajakozás és kenuzás. És nem beszélve arról, hogy szuper helyeken raftingolnak, nem a Dunán és Tiszán...


Abban igazatok lehet városa válogatja...

2018. máj. 31. 22:21
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A kajakozáshoz baromi jó fizikumra van szükség.

Teniszhez ez nem feltétel, pláne az ilyen szinten űzött teniszhez. Kocognak pár métert, ütögetnek kicsit és végük van mint a botnak.


Amcsiban ez már tovább van fejlesztve, ott golfoznak ezek az emberek. Az még kevesebb testmozgás.


Amúgy a kocsma bezárt a falutokban, hogy ide jársz vetíteni?

2018. máj. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én ügyvéd vagyok, szabadidőmben kerékpározom és konditerembe járok.

Sajnos ezeket a sportokat nem sorolta be a kérdező, de ha szerinte ezek nem elég úriak, azonnal veszek pár teniszórát.

2018. jún. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!