Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hány éves kortól "lehet"...

Hány éves kortól "lehet" röplabdázni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy pl az ütéseket technikailag is meg kell tudni tanulni, kivitelezni, de erő is kell hozzájuk. A szabályok is túlmutatnak mondjuk egy sima iskolai focin. Attól tekintsünk el, hogy a háló milyen magas (8éves gyerek szeretne tanulni, nem tudom, hogyan segíthetnék neki, kisváros, itt csak sima iskolai csapatok vannak, nincs egyéb edzéslehetőség)

2018. júl. 20. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Menjetek el beszélni az edzővel és ha felveszi, akkor lehet, ha nem, akkor valószínűleg meg fogja mondani, hogy hány év múlva érdemes megpróbálni.
2018. júl. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igazából nincs kifejezetten edzés, tömegsport keretében van a suliban. Egy jó tanár meg nem fogja elküldeni a lelkes 8 évest, hagyja, had labdázzon.

Viszont nem tudom, hogy érdemes-e nekem is fenntartanom a lelkesedést, mert 1-2 éven belül belenőhet, vagy hagyjam a fenébe és majd ha nagyobb lesz, és kedve is lesz, max akkor foglalkozik vele. (mi 14 évesen kezdtük a középiskolában, azt nyomták mint iskolai sport, viszont akkoriban még ált.suliban nem voltak ilyen lehetőségek. Igazából tornatermünk sem volt)

2018. aug. 9. 10:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan kipróbálhatja akár a sima labdázgatást is, legalább barátkozik vele:) aztán ha esetleg nem tetszik neki, az is hamarabb kiderül. Fizetős lenne amúgy az edzés? Csak mert a mi iskolánkban az ott tanulók ingyen járhattak, ha nálatok is van ilyen lehetőség, akkor egy-két próbafoglalkozással tényleg nem veszítenétek semmit.
2018. aug. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

nem fizetős, de elvileg csak felsősöknek van. Viszont volt rá példa, hogy a tanár megsajnálta a nulladik órában már a suliban lézengő elsősömet és behívta labdázni.

Nem tudom, mennyire feküdjek rá arra, hogy szeptembertől is mehessen (élvezte, de nyilván nem egy alig 8 éves gyereknek való)

2018. aug. 9. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!