Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hogyan tudnék zsákolásra és...

Hogyan tudnék zsákolásra és ugrásra edzeni kosárlabdánál?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, 67kg és 178cm. Remélhetőleg még növök pár centit. Ősz óta az iskolacsapattal járok edzeni heti szinten, komolyan gondoljuk az edzést. Azt a célt tűztem ki magam elé, hogy 2019-ben megtanulok zsákolni. Tudom, hogy nehéz falat lesz, de van egy kültéri pálya és egy beltéri, vadonatúj, 6 hónapos tornacsarnokunk is, ahol minden hétköznap bent vagyok tesióra és edzés miatt.

Egy KD Trey 5 IV cipőt használok és nagyon nagyon szeretem. Ma elkezdem az Air Alert 3 edzéstervet. Bármilyen másik tippet tudnátok adni, hogy minél magasabbra ugorjak és el is érjem a gyűrűt? Köszönöm az építő jellegű válaszokat!



2018. dec. 23. 01:46
 1/3 anonim válasza:

Megoszlanak a vélemények, de a többség szerint valóban árt a térdnek, és a fejlődés ehhez képest nem nagy. Miért? A nagy ismétlésszámban végzett ugrások miatt. Ugyanaz a mozdulat, ráadásul ütközéssel koptatja az izületet. Fejleszti az állóképességet, de az erőt, robbbanékonyságot nem.


Jobban jársz, ha a gyakorlatokat kis ismétlésszámban végzed és hozzácsapsz egy erőedzést.Gondolok itt ilyenekre, mint például a streetworkout meg még tudom javasolni a súlyokkal való guggolást is. Ahhoz, hogy tudj zsákolni a combizmodat eléggé meg kell erősíteni!

2019. jan. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én is csináltam az Air Alert III-at nyári szünet alatt, de mivel a térdeim nagyon fájtak miatta ezért abbahagytam. Inkább guggoltam helyette, mert az nem terhelte annyira a térdeimet.
2019. jan. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a választ!
2019. jan. 14. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!