Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Kosárlabda izomcsoportok és...

Kosárlabda izomcsoportok és dobások pontossága?

Figyelt kérdés

3 pontos dobásnál ha valaki féloldalasan ugrik fel és egykézzél dobja a labdát(nem tudom hogy mások hogyan szoktál például a másik karjával valamennyit segít,de én így csinálom mert a pontosság az megvan) akkor melyik izomcsoportot érdemes fejleszteni a bicepszet gondolom de nem tudom hogy a hátizom szerepet játszik e ebben a felállásban!Ha pedig mind két kéz szerepet játszik akkor hogyan lehet a pontosságot és a dobás erejét is fejleszteni?


17/f,195cm


A negatív hozzászólásokra se energiám se türelmem nincs szóval azt nem kérek!


Válaszokat előre is köszönöm!



2019. jan. 21. 15:01
 1/4 anonim válasza:

A távoli dobások lényegében egy kézzel történnek, viszont kell, hogy támogasson a gyengébbik kéz végig, egyszerre nyúlik a kettő, ugyanaz a dinamika.


Ha csak magát a mechanizmust nézzük, akkor amúgy pont a bicepsz nem dolgozik, mert az hajlító izom. Én azt tanácsolom, hogy az egész vállöved erősítsd, kicsit "kiterjesztve" : váll, csuklya, hát, tricepsz, bicepsz. 17 évesen nem feltétlenül ajánlom, hogy nagyon nagy súlyokkal, hanem mondjuk 65-45 százalék arányban saját testsúlyos gyakorlatok, amik ezt a területet erősítik és súlyzós gyakorlatok megfelelő súllyal. Mellette viszont nagyon sokat nyújts, melegíts be, óvatosan még 17 évesen. Meg persze komoly dobóedzések, hogy ne menjen a technika rovására. Trx, húzódzkodás, fekvő, "superman", plang jó barátod lehet, súlyzós edzésnél meg okosan, egyaránt nyújtó és hajlító izmokat, fokozatosan emelt súllyal. Fontosabb a helyes technika, mint a rárakott súly.



Ezek nem csak a dobásodra, hanem az egész játékodra jó hatással lehetnek.

2019. jan. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2019. jan. 30. 18:49
 3/4 anonim válasza:
Hogy érted amúgy, hogy feloldalasan ugrik fel?
2019. febr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mint pl a Darts-ban a fél oldalam van a palánk fele ezzel növelem a pontosságomat.
2019. febr. 9. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!