Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A bírók milyen nyelven beszéln...

A bírók milyen nyelven beszélnek a focistákkal a meccs alatt?

Figyelt kérdés
Elgondolkodtam, hogy pl. a bíró koreai, a játékosok brazilok, és gondolom, hogy a focisták nem tudnak mind angolul, még ha a bíró tud is. Akkor hogy kommunikálnak? Kézzel-lábbal? Mutogatnak?
2010. júl. 5. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:
angolul, németül, spanyolul a legtöbb focista tud valamennyit. Mint ahogy a bírók is.
2010. júl. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

a szakszavakat amit muszáj azt tudják a focisták.

de pl.a Paraguay-spanyol meccsen azt hiszem guatemala-i volt az egyik bíró,a többi is talán spanyol anyanyelvű volt.Ők beszélhettek spanyolul is::s

2010. júl. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
mármint angolul tudják a szakkifejezéseket,ezt akartam írni az előbb
2010. júl. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
szia! ez a cikk nem hosszú, kicsit eltér a tárgytól, de a lényeg benne van: [link]
2010. júl. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A játékvezetőknek egyáltalán nem kell tudni a játékosok nyelvén meg vannak a jelzések amikkel minden szükségest jeleznek. Pld mutatja a sípot addig nem lehet elvégezni a szabadrúgást míg nem fúj.Mutatja a két ujját a játékos már kétszer szabálytalankodott legközelebb szankcionálni fogja. Tessék megnézni Kassait milyen jól jelez.
2010. júl. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, tehát a szakszavakat tudják angolul, a többit meg mutogatják:)
2010. júl. 5. 12:10
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát én meg úgy tudom hogy a bíróknak igenis több nyelven kell tudniuk(persze nem mindet perfect),de 3-4 nyelvet tudniuk kell.
2010. júl. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, hogy a válogatott szintű játékosok általában 3-4 országban lévő csapatoknál játszottak már. Tehát ha nem is tanulták, rájukragadt egy csomó nyelv.
2010. júl. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
ha jól megfigyeled akkor láthatod, h általában angolul szövegel ...de ez nagyon relatív hiszen :D az olasz bajnokságban pl nem lehet más mint olasz , :D de ha a nemzetközi tornákat nézzük akkor mindenképpen az angol az alapnyelv ,de igaz ... spanyol.olasz.német :D mindegyik nyelven általában megszolalnak:D
2010. júl. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
kínaiul.
2010. júl. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!