Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Magyar Amerikai futball....

Magyar Amerikai futball. Meglehet élni belőle? Vagy legalább pénzt keresni?

Figyelt kérdés

Ez egy elég furcsa kérdés ami lehet, hogy egyértelmű de közben pár cikk és téma keresés után nem az.


Szeretem sőt imádom az Amerikai focit. Jelenleg Németországban élek/dolgozom, de 2 éven belül visszaköltözöm Magyarországra továbbtanulás miatt. Pécs a kitűzött cél ahol OKJ-s képzést teljesítve lerakom az személyi/általános edző szakot.Ebben az időben szeretnék játszani a Pécsi futball csapatban ami ha jól tudom, jelenleg csak edzés tart és nincsenek benne egyetlen magyar ligában se.


Pár hete olvastam egy cikket ami szerint 2019ben indítanak a TE (Testnevelési Egyetemen) Amerikai futball edzői képzést ami 1 éves. Nyilván itt csak a papírt kapod meg és semmit nemfognak megtanítani.


Tegyük fel megvan az OKJ-s illetve a TE képzés + a 2-3 évnyi játékosi tapasztalat egy csapatnál. Nyílván edzőnek elbírnék menni, de a fontosabb kérdés hogy külföldi csapatok szoktak-e vásárolni magyar játékost komolyabb ligákba ahol még esetleg pénzt is kereshessek.


Tisztába vagyok vele, hogy ebből nem fogok megélni, de mégis érdekel.



#képzés #edző #amerikai futball #Magyar Amerikai futball
2019. jún. 13. 15:52
 1/2 anonim válasza:

Itthon, meg szerintem európában is az amerikai foci a béka segge alatt van. Emberek megnézik a TV-ben az amerikai meccseket, de azon kívül senki nem érdekel. Nagyon szűk kört mozgat meg ilyen szinten itthon. Benne is van a nevében. Amerikai. Ott mindenki csinálja. Suliban, suli után, apja-fia szórakozás. Mint nálunk a rendes foci. Minden gyerek tud focizni. Ki kevésbé, ki jobban.

Jelenleg egy olyan ismerősömet sem tudok mondani aki ismer olyat, aki amerikai focizik itthon, vagy akár környező országban. Itthon nincs divatja.

Mintha európában akarnál Nascarozni, kb annyi :D

Hobbi szinten lehet űzni. Nagy nézőközönségre azért ne számíts.

2019. jún. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nincs divatja, van egy magyar YouTube csatorna ahol a magyar meccseket közvetítik. Ha 100 főt meg haladja a nezoszam akkor sokat mondok, mondjuk a döntőben szoktak azért lenni. De mégis rengeteg játékos külföldi, akik közt amerikaiak is van. Persze ezek max 1000 eurós játékosok "csak". De ha külföldi jatekosokert fizetnek a magyarok akkor külföldön is fizethetnek a magyaroknak. Vagyis én szerintem.
2019. jún. 18. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!