Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Hol kezdhetnék el hokizni 17...

Hol kezdhetnék el hokizni 17 évesen?

Figyelt kérdés

Hobbi szinten szeretném csinálni. Autóversenyző vagyok és télen, amikor nincs verseny nagyon unatkozok és szeretnék sportolni és ezt találtam ki. Régebben kis koromba elmentem párszor hokiedzésre, szóval már régen is vonzott. Korizási tudásom bizonytalan de jó szóval ilyen 10/5-6.


Az lenne a kérdésem, hogy van-e valahol ilyen hely ahol 17 évesen foglalkoznának velem?



2019. dec. 30. 01:27
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
A hokizást otthon a szobában is csinálhatod XD
2019. dec. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kedves első válaszoló, értjük a viccet, de ne magadból indulj ki.
2019. dec. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Első, a 2 évvel ez elotti hokis kerdeseknel is ugyan ilyen valaszok vannak, nem tunik fel hogy nem vicces? Lemerem fogadni nem vagy több 13 éves..
2019. dec. 30. 13:55
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én tanácsom: Tanulj meg korizni - ezt teljesen komolyan mondom; - a hoki alapja a korizás, nagyon jó egyensúly kell, sok sprint, fékezés, gyors kanyarok - ha ezek nem mennek megette a fene, és amint írtad a 10/5-6 az nem tűnik túl meggyőzőnek - ha hoki közben arra kell figyelned, ne hogy eless, mert nincs magabiztos egyensúlyod a jégen gyors tempónál akkor nem tudsz a korongra figyelni meg hogy kinek passzolj stb.

Járj ki a helyi koripályára, biztos vagyok benne, hogy vannak kint arcok, akik fogócskáznak - állj be közéjük és feszegesd a határaidat - az egyik legjobb módszer a korizás fejlesztésére

Emellett esetleg próbálgathatsz különféle trükköket (freestyle), ezek is fejlesztik a stabilitást a jégen (valahogy így néz ki a freestyle jégkori: https://www.youtube.com/watch?v=KVaIkTS3K3M )

Ha már úgy érzed, hogy olyan 10/8-ra megy a korizás akkor érdemes foglalkozni a hokival :) és nyugi nem vagy elkésve, én lassan 23 leszek és decemberben kezdtem el a hokit - bár nekem a koris alapjaim rendesen ott voltak :)

2020. jan. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!