Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Érdemes-e még elkezdenie a...

Érdemes-e még elkezdenie a lányomnak a műkorcsolyát?

Figyelt kérdés

A lányom hat évig jazz-balettozott másfél éve hagyta abba, azóta itthon szokott heti kb. 5-ször egy órákat tornázni, szóval erre nem kell őt hajtani. Viszont mostanában elkezdett rajongani a műkorcsolyáért és egyre többet hangoztatja milyen szívesen csinálná versenyszerűen úgy, mint egy szenvedély... Na igen, ám, de a lányom 13 éves és nem

tudom, hogy erről lekestünk-e már vagy nem. Na meg, aztán az anyagi költségek is érdekelnének. Páros korcsolya, akár jég tánc jöhet, szinkron korcsolya nem, de ami a legjobb lenne az a műkorcsolya. Nem tudom, hogy esetleg ez kivitelezhető-e.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. febr. 9. 16:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet benne jó, de 13 évesen már nem hinném, hogy pl.olimpiára járna majd. Főleg akkor, ha előtte még sose korcsolyázott. A versenyzők itt is rendkívül korán kezdik, értsd, olyan 3-4 évesen.


Én kiskorom óta korizok, imádom, mindenképp megéri, de csak akkor, ha képes túllépni azon, hogy nem fog az egyik legjobb lenni benne, hacsak nem valami óriási nagy tehetség. De lássuk be, ez nem valami gyakori...


Anyagilag a műkorcsolya egy nagyon drága sport.


Szerintem az egyéniben tuti, hogy nem lesz nagy sikere a korából adódóan, jégtáncban viszont még próbálkozhat. Ott valamiért úgy rémlik, hogy idősebbek is szoktak lenni. De persze minden korosztálynak hirdetnek versenyeket, csak érted, az már nem ugyanaz.


Szóval összességében én támogatom az ötletet, ha nem az a cél, hogy ő ettől most világhírű lesz, hanem csak hogy szépen eltáncolgat és örül neki. Viszont drága sport, és nem gyerekjáték, mint mindennek, ennek is megvannak a maga veszélyei (mégis csak jégen mozgunk pengékkel a talpainkon), ráadásul már kicsúszott a kezdési korból bőven.

18L

2020. febr. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hobbiszinten elkezdheti, ha versenyszerűen akarna korcsolyázni, arról lekésett, azt óvodás korban kellett volna akkor elkezdeni.
2020. okt. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!