Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Felnőttként mennyi idő alatt...

Felnőttként mennyi idő alatt lehet megtanulni síelni?

Figyelt kérdés

Síléc még nem volt a lábamon, de biciklizni tudok. Annyit szeretnék csak, hogy ha társaságban vagyok, akkor egyszerűbb lejtőkön én is tudjak csúszni, nem az olimpiára, és a legmeredekebb lejtőkre készülök.


Kell félnem az esésektől, vagy el lehet kerülni?



2021. febr. 6. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
El lehet kerülni. Én 24 éves koromban síeltem először, erős korcsolya alapokkal. Egy kétszer kétórás tanfolyam után tudtam csúszkálni, kanyarodni és fékezni.
2021. febr. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 dancsahan ***** válasza:
100%
Függ attól, hogy milyen mozgáskoordinációd van. Vannak sportolók akik már az első nap lejönnek egy kék pályán, de vannak akiknek több időre van szükségük. Mindenképp oktatónál tanulj, ne autodidakta! Én síoktató vagyok, mondhatod, hogy a “kollégák” illetve a saját érdekemben mondom. De lényegesen hatékonyabb és biztonságosabb egy oktatóval tanulni, mint egyedül. Arról nem beszélve, hogy olyan rossz mozgások rögzülhetnek ha egyedül tanulsz, amelyek meghatározzák a síelésedet sok évre. Sajnos van anyagi vonzata ,nem is kevés, de az elején mindenképpen megéri “befektetni”. Ahogy előttem írták 2x2 óra kezdésnek megfelelő lehet, ennyit legalább vegyél. Az eséstől nem kell félni, előfordul majd többször is, az esések többsége nem okoz sérülést, de benne van a pakliban sajnos (főleg ízületi sérülések). Fontos a szakszerűen beállított sífelszerelés(ez a síkölcsönző feladata). Nem tudom milyen idős vagy, a felnőtt egy kicsit tág, de több ismerősöm is tanult 40 éves kor környékén síelni, az lazán belefér :) Röviden ennyi, ha van még kérdésed válaszolok szívesen:)
2021. febr. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, 34 évesen akkor nem reménytelen az ügy. Esésektől a jelentősebb túlsúlyom miatt tartok kicsit (könnyen mozgok, de azért az erőhatsok nagyobbak), egyébként nem félek tőlük.


Mindenképpen oktatóval szeretném kezdeni, az élet más területén tapasztaltam már, mennyit tud segíteni egy szakember, ahol irányítottan lehet fejlődni.


Az anyagi vonzatától nem félek, nem vet fel a pénz, de minden ilyen időtöltésnek ára van, legyen az kerékpározás, magashegyi túrázás, motorozás, hajózás... Akkor megyek, amikor megtehetem. Ha már szóba került a dolog, milyen árakkal érdemes számolnom?


A cél egyébként annyi lenne, hogy barátokkal tudjak tartani, élvezni a hegyi, esetleg magashegyi környezetet.

2021. febr. 7. 07:15
 4/5 dancsahan ***** válasza:
Hát az ár az változó. Az egyéni oktatás az nagyon drága, itthon is (Eplény, Mátraszentistván) 20 ezer forint körül mozog óránként, cserébe nagyon hatékony. A csoportos órák lényegesen “olcsóbbak”, 5-6 ezer forint a sípályák síiskoláiban. Minél többen vagytok annál olcsóbb egy főre nézve nyílván, érdemes egy középutat választani. Külföldön 60-70-80 euró is lehet az egyéni oktatás. Húzós. Gondolná az ember, hogy az oktatók mennyire nyerészkednek és gazdagodnak, de sajnos nem ennyi jut a zsebünkbe:D Sok költsége van az oktatónak is, ezért kerülnek ezek ennyibe. (Síbérlet, utazás, szállás stb..) Tehát valamilyen csoportos oktatást ajánlanék én, esetleg tábort. Gyerekek esetében én mindenképp a tábort javasolnám, nyílván felnőttként az nem annyira egyszerű. Anyagilag mindenképp kedvezőbb és jó a hangulat:) Sajnos körülményes sport a síelés(hely, időjárás,eszközök), ez dobja az árakat felfele. Ám ha már megtanultál valamennyire, jelentősen lehet redukálni a költségeket.
2021. febr. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Pongi57 ***** válasza:
100%

Csak bátorítani tudlak, a saját példámon keresztül. Mi (én + feleségem + két gyerek) egyszerre kezdtük el a tanulást 6 évvel ez előtt. Mi a feleségemmel ekkor 39 évesek voltunk és túlsúlyos, nem sportos, de mozogni szerető emberként vágtunk bele. Volt némi korcsolyás múltunk gyerekkorunkból, nekem több, nejemnek kevesebb. Mi megegyeztünk egy síoktatóval, aki 5 napig foglalkozott velünk, napi 2x2 órát. A hét végére a gyerekeknek jól ment, kék pályán magabiztosan siklottak, mi ketten nagyon bizonytalanok voltunk. Mi is lecsúsztunk ugyanazon a kék pályán, de azért nem voltunk magunkban biztosak. Az esés szerintem elkerülhetetlen, de ennél a sebességnél szinte veszélytelen, csak kellemetlen. Aztán egy év múlva már a gyerekekkel a suli sítáborával mentünk. Itt 1-2 tanár jutott 15-20 kezdőre, nyilván eléggé megosztott volt a figyelmük, de azért haladtunk, mert mindíg volt egy-két javaslatuk, jó szavuk felénk is. A hangulata egy ilyen sítábornak viszont valóban nagyon jó, remek barátságok szövődtek. Innentől minden évben velük mentünk, de a 3. évben már csak párszor, a 4. évtől egyáltalán nem a csoporttal haladtunk, de mindíg fejlődtünk, mert pár jól sielő szülő mindíg segített egy kicsit. A gyerekekről nem is ejtenék több szót, mert már a 3. évtől külön mentek tőlünk a haladókkal, piros pályákon. Mi az óvatosan fejlődés rögös útját jártuk és az eddig kétszer töltöttünk el kettesben is egy-egy hosszúhétvégét (2018 és 2020). A legutolsó volt a legjobb, ekkor már piros pályákra is rámerészkedtünk. Sajnos ezen a télen a Covid miatt kimarad a síelés. Az a személyes tapasztalatom hogy eleinte (az első 4 évben főleg) féltem megfelelő sebességet elérni. A legtöbb esésem ebben az időben abból eredt, hogy nem volt elég jó a pálya és így lassan haladva belekerült az ember egy nagyobb hóbuckába és az megfogta. Valamint "nem hittem el", hogy nagyobb sebességnél tudok majd irányt váltani. De szépen lassan azért ráéreztem, meg sokan segítettek. Volt, hogy valaki ismeretlenül is adott néhány jótanácsot, látva a bizonytalanságomat. Tavaly már voltak olyan eséseim is, ami meg a túlzott magabiztosságból eredtek, eléggé megeresztettem a sebességet, de aztán a rutintalanságom miatt a végén a kontrolálatlan csúszástól megijedve tettem olyan mozdulatokat, ami az eséshez vezetett. De ezek sem voltak nagyon komoly esések, csak a relative nagyobb sebesség miatt talán belülről félelmetesebbnek tűntek.


Úgyhogy csatlakozom az előttem szólókhoz. Nyugodtan vágj bele, először mindenképp oktatóval kezdj tanulni. Később már sokat segíthetnek a barátok, de az alapokat egy oktató tudja jól átadni. Érdemes egyébként neki vágni valami kardió edzésnek. Akár életvitel szerűen, de a síelés előtt pár hónappal mindenképp, mert abba a helyzetbe kerülhetsz, hogy a szíved vinne a pályára, de erőnlét híján hamar elfáradsz és fáradtan az ember könnyen hibázik, esik és akár még sérülhet is. A síelés kezdő/hobbi szinten nem egy megerőltető sport, pontosabban lehet lazán, sokat hüttézve is síelni, de egy alapvető erőnlét az nem árt az élvezetes időtöltéshez.


Privát oktatási összegeket nem írok, mert azóta nyilván már nem releváns az álatlunk akkor kialkudott összeg, a sulis sítáborban meg az oktatás kvázi benne van az árban.

2021. febr. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!