Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Jégkorcsolya, valaki felvilágo...

Jégkorcsolya, valaki felvilágosítana? Tobbi lent.

Figyelt kérdés

Szeretnék járni jégkorcsolyázni, vagy műkorcsolyázni, igazából nekem mindegy, szóval zalaegerszegen a jégcsarnokra gondoltam. Ha elkezdenék korcsolyázni milyen előnyei lennének? (Azon kívűl hogy baromira élvezném ha jól menne) ezt csak hobbi szinten lehet csinálni ugye? Ismerkedni lehet a pályán ha úgy adja? Természetesen nem ezért mennék oda. Valamit mintha elfelejtenék amit kérdezni akartam, de kérlek írjatok le nekem minden tapasztalatot.


Ui.: mi a különbség a mű és jégkorcsolya között? Hallásra annyi jön ke hogy a műkorcsolya mujegen tortenik a korcsolya meg valódi jégen. Ja meg ugye a vírust nem lehet elfelejteni, így is lehetne menni, vagy ott is maszk?



2021. febr. 8. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
7%
A műkorcsolya mesterséges jégből, a jégkorcsolya meg természetes jégből áll.
2021. febr. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1# koszonom a valaszt
2021. febr. 8. 20:45
 3/5 anonim válasza:
22%
A műkorcsolyázás nem az, amikor a jégen ugra-bugrálnak?
2021. febr. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%

jaaj nagy kavar van itt...

jégkorcsolya: minden olyan tevékenység gyűjtőneve, amit mű vagy természetes jégen, a cipődre szerelt valamilyen pengékkel végzel.

műkorcsolya: az a szakág, ahol programokat mutatsz be, lépésekkel, forgásokkal és ugrásokkal, párosban emelésekkel és dobásokkal.

jégtánc: dettó ugyanaz mint a páros mű, csak nincsenek benne ugrások meg dobások.

lehet körbe-körbe menni a pályán közönségidőben, ebbből nem lehet versenyre menni. itt biztos lehet ismerkedni, ha a másiknak van kedve.

lehet edzésekre járni, különféle szakágakban, ott lehet különböző kategóriájú versenyekre járni (amatőr, profi). ide alapállásban nem csajozni járunk.

mo.n jelenleg vírusilag csak sportolók járhatnak jégre, tehát közönségoktatás nincs. versenyzőknek asszem maszkot kell hordaniuk, de szerencsére ezt nagy átlagban lesz.rják.

további előnyei: fejleszti a mozgáskoordinációt, a hajlékonyságot, az izmaidat, és a kitartásod. plusz jót tesz az embernek, ha tiszta, hideg levegőt lélegzik, kifagynak a vírusok.

2021. febr. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

3# erre már a négyes válaszolt

4# köszönöm a hasznos választ, segített

2021. febr. 8. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!