Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Késő elkezdeni jégkorongozni?

Késő elkezdeni jégkorongozni?

Figyelt kérdés

9 hónap múlva 16 évesen késő el kezdeni?

Kicsi korom óta korizok és nagyon jól tudok és szeretnék jégkorongozni nézek meccseket meg olvasgattam a játék szabályt de nem tudom hogy kezdjek neki kéne e valahol kezdők között meg tanulnom nagyjából és akkor bevesznek egy csapatba mert gondolom az én korosztályom már jobb mert régebb óta hokizik vagy a nélkül is bevesznek? Lány vagyok és nincs mindenhol női csapat játszhatok nem női csapatban is? És eléggé kicsi vagyok 152cm az hátrány? De jó erőben vagyok meg gyors



2022. ápr. 4. 16:40
 1/6 anonim válasza:
78%
Attól függ, hogy milyen komolyan akarod venni. Az egyik barátnőm ötévesen kezdte és nemrég országos második lett. Osztálytársam 13 volt de csak hobbiszinten csinálja kb heti 2 edzéssel. Szerintem 16 évesen is el lehet még kezdeni.
2022. ápr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A koritechnikádon múlik,de igen késő.Profi sporthoz mindenképpen.

legfeljebb vidéki csapatban visszajáthatsz,ahol kevesen vannak.

2022. szept. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Nekem az apám jégkorong edző és azt mondta hogy 8-12évs kor között ajánlott
2022. okt. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor elég béna edző lehet,mert az már u12.

Szuperminiben már ajánlott elkezdeni,de minél korábban annál jobb,hisz

annál nagyobb a koritudásod.

2022. okt. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szerintem ha eszméletlenül sok energiád belefektetsz akkor meg nem keső mert tudsz korizni. Viszont profi ligában már szerintem nem fogsz tudni játszani. De talán késő... Sajnálom Viszont vannak olyan csapatok ahol pl gyengébbbek játszanak meg ha jol emlekszem akkor van gyengébb liga itt magyarországon.
2023. ápr. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tothp ***** válasza:

16 év?

Semmi sem késő..

Kérdés, hogy mi a célod

Biztosan sok energiát felemészt majd, ha magasabb szinten akarod űzni.

Én 50 évesen vágtam bele egy baráti körben. (régi versenyzők, gyerek csapattagok szülei) Csak a mozgás öröméért. Én már érzem, hogy miért kellett volna belevágnom hamarabb.

dec. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!