Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Hogyan fogadtátok el,hogy pár...

Hogyan fogadtátok el,hogy pár éven belül dobhatjuk el a sífelszereléseinket?

Figyelt kérdés

Én erdélyi vagyok, általában a bucsecsben szoktam túrasízni, ez a mániám. Viszont évről évre későbben kezdődnek a szezonok,idén jan.12 én lett annyi hó,hogy tudunk sízni 1600 méter fölött. De vizes hó ez is,sajnos,mert megolvasztja a nap.Pár éven belül oda lesz az egyik legjobb dolog az életemben.Azt elfogadtam,hogy a síkságon nincs hó,ez volt az első év,amikor nem fagyott be a faluban a tó,és nem tudtunk hokizni menni.De hogy 2000 méteren?Szomorú.Akik tél és télisport mániákusok innen, hogyan dolgoztátok ezt fel?

meg ott van az,hogy profi sítudásom van,évek munkája,és az sem fog érni semmit



2023. jan. 14. 19:11
 1/8 A kérdező kommentje:
18 f
2023. jan. 14. 19:11
 2/8 A kérdező kommentje:
konkrétan van olyan hogy reggel felébredek és szorongok meg nyomasztó hangulatom van a tél hiánya miatt,és meg kell nézzem a vebkamerákat a hegyekben
2023. jan. 14. 19:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Miert? Azt hiszed megszunik a hoagyu meg a legkondi? Ember dubaj kozepen konkretan van egy fedett sipalya az 50 fokban.
2023. jan. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én természetes körülmények között szeretek túrasízni a természetben.Ezért felvonót sem használok,csakis mászok
2023. jan. 14. 20:04
 5/8 anonim ***** válasza:

Az idei és a tavalyi tél kiugróan enyhe volt kevés hóval. Én nem síelek, túrázok, de az Alpokban ma túráztunk és volt ahol 2000 méter fölött is hiányos volt a hó, ahol volt is kevés. Tipikusan nyári, láncos útvonalon mentünk fel, ami teljesen jól járható volt a hó és a jegesedés hiány miatt.


Ez nem jelenti azt, hogy pár éven belül vége, a globális felmelegedés évtizedes tavlatojban hoz látványos változást. Csak közben nags a szóras, az is lehet, hogy jövőre vagy jövő utáni évben épp rekoes mennyiségű hó lesz. Lás Észak-Amerikában rengeteg hó hullott ezen a télen, míg Európában alig, lehet ez még fordítva is.

2023. jan. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
reménykedjünk.
2023. jan. 14. 23:30
 7/8 A kérdező kommentje:
hogy így van ahogy mondod
2023. jan. 14. 23:30
 8/8 Pongi57 ***** válasza:

Kétfelé lehet bontani a kérdést. Egyrészt hogyan fogadjuk magát az éghajlatváltozást? A magam részéről elfogadom, mint folyamatot. Nehéz megítélni, hogy mit kellene tenni, hogy ez megforduljon. Lehet-e tenni? Azt nem hiszem, hogy az emberiség "visszafordul" és nem épít, nem üzemeltet gyárakat, nem tart fenn ilyen népes gépjárműflottát (belevéve ebbe a szárazföldi, vizi és légi közlekedési eszközöket). Persze dolgozhat azon, hogy ezek ne legyenek ennyire környezetszennyezőek. Az is lehet, hogy maga az átlaghőmérséklet emelkedés az egy természetes folyamat. Hisz az emberek előtt is voltak jégkorszakok meg melegebb periódusok. Ki tudja?


A másik fele a kérdésnek pedig, hogy mit szólunk ahhoz, hogy a síelés, mint szabadidős sporttevékenység megszűnik. Én elég későn, 33 évesen kezdtem el ezt a klassz sportot. Nem síelek jól, számomra inkább az az életérzés tetszik, hogy a hegyek között, ragyogó napsütésben, havas tájakon töltök pár napot, kiszakadva az itthoni szürke, párás, szmogos esős télből. Évente csak pár nap adatik meg, sőt, ezen a télen például lehet, hogy egy sem. Szomorú vagyok, de el tudom engedni. Számomra a természetbe való kiszakadás az kárpótol némileg és ezt itthon is gyakran megteszem. Egyrészt szeretek kirándulni, másrészt van egy kis gyümölcsösöm és ott ténykedek és közben teljesen fel tudok töltődni. Ha nem lesz sízésre lehetőségem, akkor megelégszem ezzel. 46F

2023. jan. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!