Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Az ajánlottnál hosszabb...

Az ajánlottnál hosszabb síléccel lehet síelni?

Figyelt kérdés

Nemsokára megyünk síelni Erdélybe és a minap körülnéztem a garázsban, hátha lesz ott valami. Találtam is egy síbakancsot (Salomon Equipe 8.0, ami pont passzol) és egy pár lécet kötéssel. Annyi a

probléma, hogy a léc kb. 5 centivel magasabb, mint én, és mivel minden helyen azt olvastam, hogy kezdők (pár éve próbáltam a síelést, így nem vagyok teljesen kezdő, de még oda sorolom magam) számára kisebb kell, ezért elbizonytalanodtam. Ha kölcsönözni kell, az sem baj, sőt, ha emiatt jobban fog menni akkor inkább bérelnék, anyagilag nem gáz. Csak azért mindenki szívesebben használja a sajátját, én legalábbis így vagyok vele. Nem kell profi síelésre gondolni, 3-4 napot tervezek egyáltalán bérletet váltani, a cél az lenne, hogy szórakozzak, élvezzem hogy egyre jobban megy, egyre gyorsabb vagyok, tapasztalatot szerezzek. Ha megtetszik, akkor tuti befektetek egy komplett felszerelésbe.


A bakancsot abban az esetben használnám, ha illene az ottani kötésekhez. (Ilyen téren szinte semmit sem tudok az egészről, amikor jártam akkor már a kész szettet rakták elénk). Erről mit gondoltok?


Válaszaitok előre is köszönöm!



2017. jan. 15. 17:10
 1/3 MrPifta ***** válasza:
A tanácsot sosem kötelező megfogadni. Lehet nagyobb léc, nem lesz tökéletes, de te szórakozni akarsz, nem az olimpiára készülsz.
2017. jan. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát valószínűleg nehezebb lesz irányítani. Az ajánlott az, hogy a síléc az álladig érjen.
2017. jan. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Előző szezonban tanultam intenzíven síelni. Végignyomtam az egész szezont havi 3-4 nap síelés, így az idei évben már elég jól megy. Ezek alapján a következőeket tudom mondani:

Először jó ha kb csak az álladig ér a léc. Én próbáltam hosszabbal is de nagyon nem volt jó kezdőként.

Kb 8-9 éves léccel tanultam tavaly . Most vettem egy új modellt. Különbség a kettő között hogy az új( rocker tipusú léc, olvass utána ha érdekel) kb mindent magától csinàl :) na jó nem szó szerint de azért fele annyi technikai tudás nem kell hozzá mint a régi modellhez.

Ebből kiindulva ha a pénz nem számít jobb ha ott bérelsz egy újabb modellt ami élezve waxolva van (Valószínűsítem amit otthon a sufniban találtál le van strapálva).


Síbakancs, csak akkor lesz jó amid van ha passzol a lábadhoz. Ha túl nagy akkor lötyög benne a lábad és nem fogod tudni normálisan irányítani a lécet. Ez csak ott fog kiderülni ha próbálod. Vigyél két sima cipőbe való talpbetètet amit beletehetsz ha esetleg lötyögne. Ezzel megemelve a lábad már sokszor elèg és nem lötyög. Lábfejnél jó szoros legyen , sípcsontnál kissé lazább. Persze vérkeringes azért legyen:)

Kötés és bakancs tuti passzol ha ott bérelsz, mert mind ugyanaz a rendszer.


Sisak legyen, és jó síszemüveg is nagyon fontos. Nekem a sárga lencsés vált be (növeli a kontrasztot picit), dupla lencsés nem párásodik.

Remélem még időben írok és hasznát veszed.

Jó szórakozást!

2017. jan. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!