Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Mennyibe kerül a síelés?

Mennyibe kerül a síelés?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szeretném kipróbálni a síelést. Természetesen nem most hanem majd télen. Hogy lehet a legolcsóbban kijönni belőle? Nem vagyok túl gazdag és olvastam hogy sokan 700 meg 800 000 forintokat költenek rá de hát nincs itthon pénz nyomdám sajnos. Csak itthon mennék valahova,csak egy napra szállás nélkül, mindent bérelnék amit csak lehet. Szerintetek hogy jönnék ki ebből? Mátraszentistvánra mennék majd mert az van legközelebb. Ha nem bérelek olyat aki megtanít síelni úgy is lehet élvezni a dolgot és rájövök egy napa alatt magamtól? Reggel mennék,este jönnék. Köszi előre is. Plusz ha valaki tud tapasztalatot a helyről azt is szívesen fogadom.

2018. jún. 18. 19:31
 1/7 KexKeksz válasza:

Nem kell 100ezreket rá költeni, kevesebb pénzből is meg lehet tanulni, pontosan ahogy mondod;)

Annyi az egész, hogy nem kell a legdrágább Heavy Tool-os overált venni, a LIDL vagy az ALDI minden tél elején tart ilyen overál felső- és alsókat, de vigyázz mert sokszor nyitás után fél órával már egy sincs!!

És azok is tökéletesen megteszik, én is olyanban tanultam meg síelni.

A következő pedig, hogy bérelsz 1 pár lécet, SISAK! Nagyon fontos, főleg ha kezdő az ember, bot nem kell, azt majd akkor ha haladó vagy. Ezek ott vannak kb. ha nem a legjobb hiper Carving léceket kölcsönzöd, hanem csak egy tök átlagos szettet, ott vagy kb 10-12Ft-ból meg is vagy;)

Én az iskolával szoktam menni Ausztriába 7 napra és az is meg van szállással, kajával, bérléssel mindennel 280 Euró + kis költőpénz amit a szüleim adnak;) Nem egy horror ár és a 7-800ezer Ft közelében sincsen. Meg vannak a Szlovák hegyek, amik kicsit egyszerűbbek mint az Osztrák helyek, illetve olcsóbbak is (7nap 180Euro)

Ezt csak azért mondom, hogy ha megtetszik és "világot" szeretnél látni a síelésben. Hidd el, piszkosul megéri mert felejthetetlen élményben lesz részed.:)

2018. jún. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sokaknál láttam hogy írtak valamiféle szemüveget ami 15k forintnál kezdődik meg külön sí cipő ezek is benne vannak a bérlésben? Meg van valami kötés amiről fogalmam sincs hogy mi de ott is elég komoly árakat írnak.Plusz azt néztem hogy 7k körül van a belépő egy napra. Örülnék ha 30k körül megúsznám a dolgot mert sokkal többet nem akarok költeni rá.
2018. jún. 18. 22:13
 3/7 KexKeksz válasza:

Igen, a síbakancs bérlése a síléccel párosul persze.

A síszemuveg nem árt, mert a szabad szemmel nem látható buckákat meg tudod vele látni, illetve a széltől véd, a hótól stb. Nem árt ha van, de meg lehet nélküle lenni.

A kötés most hirtelen nekem sem ugrik be, hogy mi lenne az pontosan.

30k-bol meg tudod úszni én azt gondolom simán 😉

#1 voltam

2018. jún. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 KexKeksz válasza:

Ja és azt lehagytam, hogy 15k-ért már egy elég jó szemüveget VESZEL.

Bérelni azt is 1-2ezert Ft-ért már tudsz ha szeretnél

2018. jún. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Még annyit akarnák hogy ugye ha béreltem dolgokat akkor maradnak cuccaim telefon,pénztárca, ha bérelek sí bakancsot akkor a rendes cipőm meg ilyenek. Ezeket le lehet rakni valahova? Jár ezek mellé esetleg valami kis fiók amibe berakhatom amíg ott vagyok?
2018. jún. 19. 00:41
 6/7 KexKeksz válasza:

Mindenhol lehet bérelni "fakkokat" amikbe bele lehet rakni az értékeket.

Most az a baj, hogy ezt én sem tudom mert itt a Mátrában meg nem bereltem ilyen kis ertekmegorozot, szóval nem tudom hogy ilyen automatikusan jár a napi sijeggyel, vagy külön kell bérelni

De ha véletlenül bérelni kell, akkor ez általában 300-500Ft szokott lenni.

2018. jún. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Figyelj 1 nap alatt nem fogsz megtanulni síelni...


Én mindig azt szoktam mondani mikor valaki megkérdezi hogy megéri e kipróbálni? Nem nem éri meg... Ablakon kidobott pénz a bérlés, átázol, kifáradsz mint a dög, nem élvezed elsőre stb.

Viszont megéri megtanulni, akár síelni, akár snowboardozni! De akkor komolyan kell venni! Pénzt belerakni, anélkül nem fog menni! Kell egy ember aki haladó, és segít neked, vagy egy oktató, különben el fog menni a kedved az egésztől. Viszont ha minden jól megy már a 4-5 alkalomtól kezdve élvezni fogod. Baromi jó sport mindkettő! Youtuberól is rengeteget lehet tanulni, vannak oktató videók, persze jók főleg angol nyelven....

Egyébként életem szinte legnagyobb élménye hogy megtanultam síelni és snowboardozni. Szóval hajrá, megéri belefogni!

2018. júl. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!