Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Síugratóknál mekkorát lehet esni?

Síugratóknál mekkorát lehet esni?

Figyelt kérdés

Síelni jól tudok, Freestyle lécem van.A 360 megy hátrafele síelés is.

Szóval az lenne kérdés, hogy a nagyobb ugratóknál mekkora az esély arra, hogy súlyosan megsérülsz.(Tudom lehet szerencsétlenül esni, hogy kitöröd a nyakad ,de mennyi esely van rá?)

Bukósisakot és gerincvédőt használok.

Kb hasonló méretű ugratóra gondolok:(inkább kisebbre)


https://www.youtube.com/watch?v=x9nSS5raJBM



2018. okt. 15. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ha olyan szinten vagy amit leírtál, akkor tisztában kéne lenned a veszélyeivel is!

Aki autót vezet is okozhat balesetet még ha jól vezet is. Érted...bármi megeshet!


Egyébként ugrani könnyü, leérkezni nehéz úgy hogy ne legyen bajod :D

Gyakorolj apró lépésekben, ezzel csökkented a kockázatot(ami sosem lesz nulla).

2018. okt. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szép nagyot lehet esni. Én egyszer Donovaly-n még tinédzer koromban úgy éreztem teljes sebességgel ugratok egyet, azt nem gondoltam át, hogy ez nem csak úgy van :D Természetesen nem sílécre érkeztem, hátra estem, szerintem rohadt nagy szerencsém volt, azon kívül, hogy 2 percig nem kaptam levegőt semmi bajom se lett szerencsére. Mondjuk aznapra befejeztem a síelést, megvolt a napi adrenalin mennyiség :D Visszagondolva tényleg nemértem hogy sikerült megúsznom sérülés nélkül.
2018. nov. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

De mekkora ugrató volt?

És milyen szinten voltál?

2018. nov. 4. 23:57
 4/4 anonim válasza:
En snowboardal estem egy ilyenen de nem lett belőle semmi baj csak fajt kicsit a hatsom de gondolom sivel rodszab esni
2018. nov. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!