Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Mi alapján válasszak használt...

Mi alapján válasszak használt snowboardot, mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
1 hetet voltam snowboardozni, szépen fordulgatva le tudok jönni kék pályákon, használtan szeretnék boardot venni, de nem tudom milyen hosszúságban (175cm magas vagyok, 157-es boardot adtak a kölcsönzőben, ami talán kicsit nagy), keménységben, illetve formában, mindenképpen valami kezdőknek való. Plussz ugye a kötés és a cipő, amikből szintén, ahogy olvastam van kemény és puha.

2019. jan. 30. 18:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Mikor mész legközelebb, mennyi időre? Ebben az évben még hányszor?

Szerintem ne vegyél felszerelés, hanem bérelj. Főleg, hogy még csak egyszer voltál összesen. Bérlésnél mindig a megfelelő méretet kapod, megélezve, vaxolva, beállítva, használatra készen. Ha csak évente egyszer-kétszer tudsz elmenni akkor felesleges a saját. Ha időben bérelsz akkor kérheted akár mindig ugyan azt a felszerelést, és mostmár általában azért nagyon jó eszközöket adnak bérbe. Szerintem jobbat mint amit használtan olcsón megveszel. Ha sokszor mész, akkor érdemes lehet, de akkor meg inkább spórolj össze egy újra. Nyilván ez csak a deszkára cipőre vonatkozik. Bukót szemüveget vedd meg azt ne bérelj.

2019. jan. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A 157 valóban nagy neked tanuláshoz.

Olyan 150(-155ig) körül nézelődnék. Formába pedig vagy rocker, vagy flat rocker/más néven zero camber lapot ajánlanék. Hagyományos cambert először nem javasolnék, mert a rocker fordulékonyabb, jobban tolerálja a hibákat.

Keress rá neten melyik forma milyen tulajdonságokkal bír!

Keménységből az arany közép út tehát kb 4-5 flex.

Személy szerint cipőben lehet keményebb, nem jó ha lötyög és ha nem tartja a baki a lábat rendesen, legalább is én nem szeretem.

Még az is kérdéses mekkora a lábad, 44 felett én széles (wide)lapot ajánlanék, különben lelóg a baki orra/sarka és eltaknyolsz.

2019. febr. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!