Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire fogna vissza ha...

Mennyire fogna vissza ha elkezdenék komolyabban futni 1 hónapon keresztül a testépítésben?

Figyelt kérdés

3 napból 2-t a konditeremben vagyok. 179 cm mellett 94kg vagyok jelenleg. Nem kifejezetten erő vagy szálkás, még viszonylag kezdő ként folyamatosan fejlődöm.


Testzsírszázalékot nem tudok, csak hogy már kezdenek látszani a felső kockáim. Plusz az oldalsó fűrészizmokat is ki lehet venni. Talán ez segít elhelyezni.


Ilyen edézés mellett milyen hatással lenne rám ha heti 3x elmennék futni 5kmt szép lassú tempóban kardióként.


Tudom, hogy nem ez a legoptimálisabb, csak talán ez a legélvezetes. Plusz van 3 ember akivel egyenként heti 1x azaz összesen 3x tudnék és akarok is futni.


Azért kérdezem, mert rengeteg ijesztő dolgot hallottam az ilyen szintű futás bevezetéséről az edzésbe, de pár pozitívat is és sokak szerint csak túl hájpolt az izom veszteség vagy fejlődés lecsökkenés.


(Nem vagyok és nem is akarok soha sem testépítő lenni és nem baj ha a következő 1 hónapban picit lasabban fejlődök)



2019. júl. 23. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
ne tedd, meg fogod bánni
2019. júl. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Javulna az állóképességed, az elején fáradtabb leszel, de néhány hónap múlva sokkal fittebb... Egyébként kardio edzeni nagyon megéri, márcsak a szíved miatt is.

Heti 3* 5km futás az konkrétan semmi testépítés szempintból.

Főleg lassú tempóban.

2019. júl. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez az izomvesztés téma meg...

Egyet mondok, homeosztázis...

2019. júl. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
jólvan beszéljétek csak rá, bizonyítottan izomvesztés lesz az eredménye plusz az egyik leginkább sérülés veszélyes sport. Grat.
2019. júl. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!