Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mire jó az ilyen deadlift?

Mire jó az ilyen deadlift?

Figyelt kérdés

Gugoló keretben csinálha, ahol oldalra be lehet rakni azt a biztonsági rudat, hogy ha elejtené a sújt vagy éppen ha nem a földről akar emelni.


Ő az utóbbire használta.


Lényegében deadliftelt, csak nem a földről, hanem ezeket az oldalsó tartókat magasra emelte és onnan kezdte el.


Amiben az volt a furcsa, hogy csak enyhén hajlította be a térdét éppen annyira hogy észre vehető volt. Azaz a gyakorlatnak csak a legutólsó részét csinálta.


Persze olyan hangosan ordítva, hogy hangos zene mellett is hallottam fülhallgatón keresztűl.


Viszont elég jó volt a fizikuma így kicsit én éreztem magamat kényelmetlenűl, hogy a fejemben értetlenkedve lehülyézem a gyakorlatot, mert én normálisan csinálom a deadliftet.


Szóval megkérdezlek titeket ... Ennek van értelme? Én vagyok a tudatlan? Ha igen, mire és mikor használják ezt?


(Nem is volt nagy súly, csak kb 90-110 kg körül lehetett és maximálisan deadlift vége volt, nem váll vonogatás vagy akármi más)



2019. júl. 26. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Rack pull-nak hívják.


Nagyobb súlyokkal tudsz dolgozni, és kifejezetten a felhúzás felső szakaszára koncentrál a gyakorlat.


Vagy azért csinálja, mert gyenge ez a szakasz nála a felhúzásban, vagy azért, mert jobban a hát/trapézizmokat akarja igénybevenni, hiszen így nagyobb súllyal tud húzni, és ki tudja zárni a láb szerepét a teljes felhúzáshoz képest.


Kezdőként is sokan használnak egy kis "emelést" a felhúzásnál. Segíthet a helyes technika elsajátításában, főleg azoknál, akiknél eleinte nincs meg a kellő mobilitás, és a földről indítva domború háttal tudnak csak felhúzni.


A 110 kg viszont tényleg nem sok rack pullnál, de még teljes felhúzásnál sem. Annyit még én is elrángatok szériában mind a 70 kilómmal... :D

2019. júl. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Rack pull.

Tökéletes rudakat tönkretenni és ego-liftelni.

Van helye egy normális erőemelő edzéstervben (bár akkor már a block pull jobb, mert nem cseszi el a rudat ha véletlen ráejtik) de sokan tök feleslegesen csinálják, konkrétabb indok nélkül, csak mert jól néz ki...

Sőt, ha rosszul csinálod még elég veszélyes is.

2019. júl. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1

Amúgy a lábad nem szedi ki, a lábhajlítót eléggé megterheli.

2019. júl. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A 2-es jól leírta. Még annyit, hogy a térd fölött indított rack pull egy baromság, trapézra lehet van hatása, de szar a befektetett idő/erőfeszítés és a hatékonyság arányában. Ha valaki nagy csuklyát akar az inkább erősödjön meg fej fölé nyomásban amennyire csak tud, plusz nagy súlyos felhúzások, RDL és evezések. Akinek ettől nem fog nőni, annak semmitől (illetve NATTY-ként semmitől:). Ja és a 100 kilós rack pull vicc kategória...
2019. júl. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Rack pull, de az kimaradt hogy merevlábas. Elsősorban a combhajlítót dolgozza meg, és mivel a lockout ugyanúgy kell így trapézizmok, lapockaizmok, marok.
2019. júl. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!